fbpx Uus ja ilus suhtlustarkvara Skype´i tegijatelt: Wire | AM.ee

Uus ja ilus suhtlustarkvara Skype´i tegijatelt: Wire

Skype´i kaaslooja Janus Friis ei malda kohe kuidagi oma teenitud puhkust nautida, vaid alustas mõni aasta tagasi jälle ühe uue suhtlustarkvara-idufirmaga. Õnneks on ta sinna taas kaasa haaranud ka Eesti tegijaid, nii et suhtlustarkvarale Wire saab ka #Estonianmafia tagi külge kleepida.

Wire on väljas IOS-ile, Androidile ja Mac OS X-ile. Varsti on tulemas ka veebiversioon. Tegemist on Skype´i sarnase suhtlustarkvaraga, kuid hoopis moodsamas võtmes. Rakenduse disain on lihtne ja puhas, mobiilis akusäästlikult tume ning lubab lisaks tekstidele ja kõnele vahetada ka faile ja mängida multimeediat. Soundcloudi helid lubatakse taasesitada kõrgkvaliteetselt, ka jagatavaid Youtube´i videosid saab vaadata korraliku kvaliteediga. Tekstilisest vestlusest saab peaaegu nähtamatult üle minna kvaliteetsele kõnele. Andmed on krüpteeritud, vestlused on seadmete vahel sünkroniseeritud.

Wire disainitiimi juhib Priidu Zilmer, kes on ka Wire asutaja. Tema meeskonnas töötavad Jaanus Kase, Oliver Reitalu, Jens Kasemets, kes on Wire kallal tegelenud juba paar viimast aastat. Tegevjuht on Jonathan Christensen ning tehnilist tiimi juhib Alan Duric.

Hulk Eesti IT-maastiku tuntud tegijaid on omale juba Wire kasutajakonto loonud. Wire kasutajaks registreerimine on lihtne. Meilile saadetakse kinnituskood. Kontaktidest otsitakse välja need, kes on Wire kasutajaks registreerunud. Nii nagu Skype´is, tuleb sõbrale saata kutse, et ta oleks sinu Wire kontaktide nimekirjas. Ja siis lähebki rääkimiseks. Kasutajakeskkond on ilus.

Kirjuta, kuidas meeldis?

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.