fbpx Tulevik on käes: Xiaomi tuleb välja äärteta mobiiliga Mi Mix | AM.ee

Tulevik on käes: Xiaomi tuleb välja äärteta mobiiliga Mi Mix

Kuhu arenevad mobiilitelefonid edasi? Praegu tundub küll, et kõik muutuvad võimalikult ühesugusteks ja isikupäratuteks. Õnneks on tulemas Hiina suurtootja Xiaomi uus täiesti futuristliku välimusega telefon Xiaomi Mi Mix, mis sarnaneb juba 90ndatel levitatud kontseptsioontoodetele, kuid on alles nüüd ränist ja rauast valmis tehtud. Nimelt puuduvad sellel telefonil ääred - ekraan on servast servani.

Nii saab muidu üsna normaalsete mõõtmetega telefon endale koguni 6,4-tollise ekraani, mille nähtava ala nurgad on ülevalt isegi kergelt kumerad ja neelavad mõne piksli, et ümara voolujoonelise korpusega sama joont hoida. Esiküljel katab ekraan koguni 91,3% pinnast.

Xiaomi uue mobiili disaineriks on prantsuse tootedisainer Philippe Starck, tehnoloogiline lahendus aga on sündinud Hiinas. 6,4-tollise ekraaniga korpus on sama suur, kui tavalistel, äärtega 5,7-tollise ekraaniga telefonidel.

Xiaomi Mi Mix

Kosmiline disain on toonud ka mõned väikesed ohvrid. Näiteks pidi esikülje kaamera viima allaserva ja sensori suurust vähendati 50%, et see ikka ära mahuks. Eks selfie´de kvaliteet võib sellest veidi kannatada ning kasutajad peavad harjuma, et kaamerat ei tohi ekraani all kogemata kinni katta. Samuti ei olnud enam ruumi teha kõnede vastuvõtmiseks kuulariauku: heli väljub seadmest piesoelektrilise keraamilise plaadi abil.

Kuhu siis sai aga infrapunatehnoloogial põhinev lähedussensor, mis lülitab ekraani välja, kui telefon asetatakse kõrva äärde? Muidugi on ka see kadunud, sest ruumi ju ekraani kohal pole. Xiaomi asendas IR lähendussensuri ultrahelisensoriga, mis oskab veidi "vaadata" ka takistuste taha.

Kuna ekraan hõivab muidu standardsete mõõtmetega telefonist suurema osa, siis ekraani külgede suhe tuli ka ebatavaline - 17:9. Tarkvaralised Androidi nupud asuvad ekraanil, seega äppide jaoks jääb siiski kasutada tavaline 16:9 ala. Korpus on keraamiline ja niisuguse tehnoloogiaga kokku pandud, et näib olevat kui ühest tükist valatud, kuid liimimist kasutamata (esitlusel öeldi, et see on vana Hiina puunikerdajate tehnoloogia). Äärteta telefon võib olla üsna õrn kukkumiste suhtes, aga eks seda näitav varsti kasutajate kogemus.

Muud tehnilised näitajad on ka üsna silmatorkavad:

  • Protsessor: Snapdragon 821 @ 2,35 GHz
  • Mälu: 4 GB LPDDR4 RAM + 128 GB UFS 2.0; või 6GB + 256GB (Mi Mix 18k kuldne versioon)
  • Aku: 4400 mAh, Quick Charge 3.0
  • NFC: maksekaardi emuleerimine, P2P, Mi Pay
  • Heli: HD audio, 192 kHz / 24-bitine
  • GPS: jah
  • Tagakaamera: 16 MP
  • Kasutajaliides: MIUI 8
Ulmelise toote hind on 516 dollarit, ostma saab netipoest hakata alates 4. novembrist.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.