Lahendused | Drupal

Lahendused

Igale probleemile on lahendus.


Mida peidavad endas tehisintellekti vestlusrobotid? Viis üllatavat fakti

Foto: Alexandra_Koch, Pixabay

Foto: Alexandra Koch, Pixabay

Oled sa kunagi mõelnud, mis toimub tehisintellekti vestlusroboti "aju" sügavustes, kui sa temaga suhtled? Need digitaalsed abilised on paljude inimeste ellu juba sisse imbunud, kuid kui paljud meist tegelikult teavad, kuidas need töötavad? Kas teadsid näiteks, et ChatGPT peab juunikuust 2024 hilisemate sündmuste kohta infot leidmiseks tegema internetiotsingu? See on vaid jäämäe tipp! 

Ekspert selgitab: isikutuvastamisel vaid kasutajatunnuse ja salasõna kasutamine on liiga ohtlik

Yubikey

Selleks, et kaitsta end identiteedivarguse eest, tuleb nii isiklikes kui ka tööalastes tegemistes hakata kasutama isikutuvastamisel meetodeid, mis ei seo inimest ühe kindla salasõnaga. 

Eri rakenduste ja teenuste kasutamisel on jätkuvalt kõige levinum autentimisviis kombinatsioon kasutajatunnusest ja salasõnast. Sellele on mõnel juhul lisandunud biomeetrilised tuvastusviisid, mida sageli kasutatakse ka hoopis alternatiivina kasutajatunnuse ja parooli sisestamisele. 

Elisa ei soovita alla üheksa-aastastele lastele nutitelefoni

Foto: Gemini tehisaru, Imagen 3

Elisa klientide seas eelmisel aastal läbi viidud uuringus tunnistas 41% lapsevanemaid, et vajaksid abi ja lisainfot, kuidas oma lapsi digikeskkonnas kaitsta ja  52% märkis, et nende lapsed kasutavad  nutiseadmeid päevas rohkem, kui üldised soovitutsed seda lubaks. Elisa on otsutanud oma klientidele edaspidi soovitada nutitelefoni soetamist lastele alates üheksandast eluaastast ja väiksemate laste vanematele soovitada alternatiive lastekellade ja nuputelefonide näol.  

Kas tead, mis juhtub, kui kasutad ajale jalgu jäänud ruuterit?

Foto: Simon, Pixabay

Aeglane internet ja tõrkuv ühendus on midagi, mis ei meeldi kellelegi, kuid tihti ei teki need probleemid suuri faile alla laadivast pereliikmest või probleemidest teenusepakkujaga, vaid hoopis vananenud ruuterist. 

Oma aja ära elanud ruuterid võivad hakata järsult probleeme tekitama, mille tõttu kannatab nii teenuse kvaliteet kui ka turvalisus. 

Teamsi uued silmaklapid: ekraanipilti ei saa varsti enam koosolekul teha

Microsoft Teams

Virtuaalsetel koosolekutel peitub alati üks vaikne oht: mis siis, kui keegi peaks kohtumise tundlikku ja tähtsat vestlust või ekraanil vilksatavat olulist dokumenti salaja jäädvustama? Ärisaladuse jagamisel läbi ekraani on võimalikke piilujaid raske märgata. Microsoft, olles miljoneid kasutajaid ühendava Teamsi platvormi arendaja, on otsustanud sellele probleemile laheneda üsna radikaalselt. Valmistu üllatuseks, sest peagi võib katse Teamsi koosolekust ekraanipilti teha viia hoopis musta auguni.

Hea foto saladus on valgus ja julgus: fotograaf Rauno Liivand jagab parimaid nippe mobiiliga pildistamiseks

Foto: Rauno Liivand, pildistatud telefoni Galaxy S25 Ultraga

Me kõik teeme pilte – lastest, hommikukohvist, aknast paistvast ilust või iseendast –, kuid miks jäävad mõned fotod lihtsalt „klõpsudeks“, kui teised räägivad meiega? Fotograaf Rauno Liivand ütleb, et hea foto tegemiseks pole vaja tingimata profikaamerat. Piisab teadmistest, tähelepanust ja väikestest nippidest.