fbpx Huawei MediaPad T2 8.0 Pro - aeglasevõitu tahvel, mis Eestisse ei jõuagi | AM.ee

Huawei MediaPad T2 8.0 Pro - aeglasevõitu tahvel, mis Eestisse ei jõuagi

Nüüd juhtus küll kummaline lugu - saime testimiseks Huaweilt tahvli, mis, nagu peale testi selgus, siiski Baltimaadesse müügile ei tulegi. Aga kuna testmudel oli siia saabunud, käis see ka AM-i laboris ära ja kirjapandud muljeid ei pea siiski vaka alla jätma, sest tänapäeval ostetakse ju suur hulk asju e-poodidest mujalt maailmast. Kuna 8-tolline tahvel on just see õige suurus ja käepärane kasutada, siis tunduski uus Huawei mediaPad T2 8.0 Pro hea järgmisena käsile võtta. Ekraan on tootetutvustuse järgi iseäranis kirgas ja kuna alles oli testimisel Samsungi HDR-ekraaniga suurem isend, võis loomulikult tekkida tahtmine neid tahvleid võrrelda ja käes hoida. Eriti, kui hind on Hiina ja Lõuna-Korea toodetel seekord lausa mitmekordselt erinev.

Huawei MediaPad T2 8.0 Pro ongi välimuselt ilus ja käepärane – valge, tagant kergelt mati libisemist takistava pinnaga, luksusliku kuldse äärega ja väikeste mugavate külgnuppudega. Tavaline microUSB pesa tähendab, et ajaloolise vana laadimisjuhtme saab ka käepärast hoida, kui pole veel uuema Type-C pistikupesaga seadmega harjunud.

8 tolli tahvlit mahub parajasti kämblasse, ehkki ühe käega on siiski võimatu tegutseda. Tahvli puhul seda ei oodatagi. Diivanil lesides on MediaPad T2 piisavalt kerge, et jaksab ühe käega silmade ees hoida, ekraan on tõesti ere ja selge, ehkki mitte nii efektne kui HDR-ekraanid. Full-HD IPS ekraanilt näeb siiski hästi fotosid ja videosid vaadata ka eredamas valguses.

Esialgu vaid Hiina turule mõeldud mudel jõuab peagi ka siiakanti. Huawei mediaPad T2 8.0 Pro pakub ligi 200-eurose hinna juures lisaks 1920 x 1200 pikslisele Full HD (16:10) ekraanile Qualcomm octa-core Snapdragon 616 kiibistikku, 2 GB mälu ja 16 GB sisemist välkmälu. Tagakaamera on 8 MP f/2.0, esikaamera 2 MP.

Näitajad pole just tippude tipust, aga hind peaks seda ka näitama. Tahvlit kasutades on märgata, et kasutajaliides viivitab, kohati jääb tahvel äppide avamisel lausa mõneks sekundiks „mõttesse“. Kodus rahulikult kasutades sellega harjub, aga näiteks bussis või kohvikus, kui on kiire, see ikkagi häirib. Kui on kiire nutitelefon, siis torkab kasutajaliidese aeglus samuti silma.

Vaatame, mida näitavad kiirustestid.

Jõudlustestid:

  • Quadrant 23018 p
  • Linpack 94,72 MFLOPS
  • Geekbench 4 1756 p

AM.ee edetabelis https://Am.ee/edetabel maandub Huawei MediaPad T2 8.0 Pro 23018 punktiga Geekbenchi testis 17. kohale. Seega leiab ka numbriliselt kinnitust, et tegemist pole eriti kiire seadmega.

4800 mAh aku peab siiski hästi vastu. Kuna tahvlil puudub LTE, siis vaid Wifit kasutades on seade säästlikum ja kaks päeva pole mingi probleem. Tehniliste spetsifikatsioonide järgi peaks ooteaega olema koguni 450 tundi, 11 tundi HD video vaatamist ja 5 tundi 3D videomängude aega, enne kui aku tühjaks saab. Päris elus ehk nii pikalt hakkama ei saa, aga võrreldes mobiiliga on tahvli tööaeg kordades pikem küll.

8 MP tagakaamera pole midagi erilist, samas saab elementaarsed fotoasjad aetud, näiteks heas valguses grupipildiga. Dokumentide pildistamiseks sobib ka. 2 MP esikaameraga saab üsna nõrga selfie, samas videokonverentsi jaoks, kui pole vaja kirgast ja selget pilti, sobib esikaamera ka- Nägu on äratuntav, ei enamat.

Proovipilt

GPS töötab tahvlil vahelduva eduga. Endomondoga katsetades esines kaks korda järjest olukord, mida mäletab ainult aastate tagant – taustal jooksev Endomondo oli kinni jooksnud ja träki kaotanud. GPS-i täpsus siiski jäi tavalisest veidi kehvemaks, hüpates ka lagedal mõnikord pea kümme meetrit otseteest kõrvale.

Huawei GPS-test

Sensoreid pole samuti odaval tahvlil kõiki: puudub küroskoop ja magnetiline sensor, mis tähendab, et virtuaalreaalsuse äppe ja täpset navigatsiooni ei saa kasutada.

Huawei Mediapad - sensorid.

Mida siis teha, kas osta või mitte? Nagu alguses öeldud, siis seda tahvlit siit osta ei saagi kunagi. Siia tuleb peagi Huawei Mediapad T3, mis on kallim ja võimsam kui T2. Kuid testitud tahvli ostuks kulub kindlasti üsna vähe raha, aga enne peab kindlasti mõtlema, mida see tahvel tegema peaks. Kui vaja vaid kodus veebisurfiks, sotsiaalvõrkudes hängimiseks ja e-raamatute logemiseks, siis tahvlit on küll, hea ekraan on boonuseks. Kui aga plaanis ka väljas kasutada, mängida ja navigeerida, siis võib Huawei MediaPad T2 8.0 Pro omadustest väheks jääda. Siis peaks juba vaatama oluliselt kallimate tahvlite poole.

Huawei MediaPad T2 8.0 Pro

Hind: ca 199 eurot

Saadavus: Amazon, Poola MGSM, Welectronics USA-s jne

Tehnilised näitajad sõltuvad koduturust, testitud mudelil puudus LTE.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.