fbpx IFA 2020 ikkagi toimub sel sügisel Berliinis, aga uutmoodi | AM.ee

IFA 2020 ikkagi toimub sel sügisel Berliinis, aga uutmoodi

Isegi Oktoberfest jääb sel sügisel Saksamaal ära, tühistatud on Slush Helsingis, Web Summit, E3 ja teised tehnoloogia suursündmused, kuid Berliinis toimuv iga-aastane tarbijaelektriinikamess IFA otsustas, et nende üritus siiski toimub. Kuid siiski tuleb seekord üritus teistmoodi, kui kunagi varem.

Berliini linnavalitsus on keelustanud kõik üritused, kus osaleb enam kui 5000 inimest kuni 24. oktoobrini 2020. See tähendab, et ka IFA Berlin - maailma üks suurimaid tarbeelektroonika ja kodumasinate messe, ei saa tavapäraselt toimuda.

IFA korraldajad GFU ja Messe Berlin on juba mitu nädalat arutanud mitmesuguseid alternatiivseid kontseptsioone ja jõudnud järeldusele, et teatud uutmoodi lahendustega saaks ürituse siiski läbi viia. Lähiajal tutvustatakse, milliseid tehnilisi ja organisatoorseid lahendusi kasutatakse, et hiigelüritus siiski kõigi kehtestatud reeglite järgi toimuda saaks.

Mismoodi see kõik välja nägema hakkab, seda veel täpsustatakse. Kas lastakse sisse alla 5000-inimeseliste "gruppidena"? Kas järgitakse mingeid rangeid distantseerumisnõudeid ja liigutakse skafandrites ja maskides? Või saab osaleda osaliselt virtuaalselt? See kõik peaks lähinädalatel või lähipäevadel selguma. 

IFA 2020 toimub 4.-9. septembril 2020 Berliinis. Kui see tõesti toimub, siis tegemist on ühe esimese tehnoloogilise suursündmusega, mis sel aastal pärast veebruari päriselt toimub. Seni on juba ära jäetud Mobile World Congress (24.-27. veebruar), SXSW (12.-22. märts), Game Developers Conference (16.-20. märts, esialgu edasi lükatud 4.-6. augustile), Google Cloud Next (6.-8. aprill), Red Hat Summit (28.-29. aprill), Facebook F8 (6.-8. mai), Google I/O (12.-14. mai), Microsoft Build (19.-21. mai), Computex 2020 (2.-6. juuni, edasi lükatud 28.-30. septembrini), E3 (19.-21. juuni), Apple WWDC (juuni).

Paljud neist üritustest toimuvad siiski online-veebikonverentsidena. Kui IFA lubab midagi seninägematult uut ja innovaatilist, siis ei saa see lihtsalt veebikonverents olla, sest sellega enam ei üllataks kedagi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.