AM VIDEOINTERVJUU: Tõnu Samuel arendab Jaapanis sõrmust, mis juhib nutiseadmeid

Imeline sõrmus, mis juhib vaid sõrmeviipega arvuteid ja nutitelefone, on juba olemas. Ise nägime, arvutispets Tõnu Samuel võttis Jaapanist kaasa. Nimelt arendab ta seal kaugel maal ühes väikeses idufirmas osundusseadet, mida kantakse sõrmes. Kõige keerulisem on Samueli sõnul olnud saada energiatarve alla - nii alla, et ülipisikese (kaardus!) akuga sõrmus peaks ikka mitmeid päevi või isegi nädalaid vastu.

Sõrmus on varustatud Bluetoothiga, mille kaudu ühendub ta arvutite, tahvlite ja telefonidega nagu tavaline arvutihiir, midagi erali installida pole vaja. Lisaks on sees NFC kiip, mille kaudu käib juhtmevaba laadimine ja tulevikus kontaktivaba maksmine. Ühel sõrmuse tahul on ka puutetundlik pind, mille abil saab klikkida ja kerida.

Tõnu Samuel, kes vahepeal oli tuntud programmeerija ja turvaaukude avastaja, on nüüd keskendunud riistvara arendusele, kuid see hobi jootekolviga tegutseda on tal juba lapsepõlvest.

Filmisime video Tõnu Samueliga Rahvusraamatukogus enne Looduse Omnibussi loodusõhtu algust. Asjad ja inimesed organiseeris kohale Tiit Lepik, kaameratöödtegi Artur Granström, küsis Kaido Einama.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.