fbpx Korralik pilvetüng: visatav panoraamkaamera tahab nüüd iga pildi eest raha kasseerida | AM.ee

Korralik pilvetüng: visatav panoraamkaamera tahab nüüd iga pildi eest raha kasseerida

360 kraadi kaameratega on alati küsimus, kus oma igas suunas vaadatavaid pilte eksponeerida. Võib küll laadida Google Mapsi, kuid tavaliselt on igal tootjal oma keskkond, kuhu kutsutakse kaameraomanikke pilte jätma. Õhku visatava igas suunas pildistava kaamerapalli Panono tootja aga leidis oma niigi kallile 2100-eurosele kaamerale juurde hea nipi veel rohkem raha teenida - iga klõpsu eest peab maksma 79 senti, kuna pildi saab kaamerast üles laadida nende enda pilveplatvormile kokkukleepimiseks ja miks mitte selle eest siis raha küsida.

Firma on tasapisi tegutsenud juba 2011. aastast alates, kui teadurid Berliini Tehnikaülikoolist esimese prototüübi kokku panid. Kuid alles 2016. aastal said esimesed ühisrahastuses toetajad omale kaamera kätte. Idee on omapärane - pallikujuline panoraamkaamera tuleb õhku visata ja see teeb siis õhust pildi kõigest ümbritsevast. Pärast võid kaadrist mõne sobiva sektori välja lõigata või salvestada kogu sfääri.

Paraku pole kaameratootjal kunagi veel hästi läinud. Vahepeal olid nad pankrotis, siis küsiti kõigilt ühisrahastajatelt, kes olid juba niigi 500 dollarit maksunud, veel 1100 juurde, et nad oma kaamera ikka kätte saaksid. Nüüd siis uus omapärane idee - võtta raha iga pildi eest, mille kaamera kalli raha eest ostnud kasutajad teevad ja pilve laadivad.

"Pallil", mis õhku visatakse, on 32 kaamerat, kuid nende piltide kokkumonteerimine üheks sfääriks käib tootja enda pilveteenuses ja on päris arvutusmahukas. 

Kaameraomanikele saadetud kirjas antakse teada, et iga pildi kokkurenderdamise eest peab septembrist alates maksma 0,79 eurot. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.