Päevakohane uus mobiilirakendus: tormiäpp Storm Radar IBM-i tütarfirmalt

Äsja IBM-i tütarfirma The Weather Company poolt välja toodud uus ilmaradarirakendus sobib tänase ilmaga nagu rusikas silmaauku: iPhone’idele ja Android-telefonidele nüüdsest saadaval olev mobiiliäpp Storm Radar laseb ligi värskeimatele radariandmetele, hoiatustele ja ilmaennustustele. Ja hoiatusi täna tõesti on.

Storm Radar kasutab teenuse pakkumiseks 800 andmestikku, lisaks ka 160 meteoroloogi abi, mida on rohkem kui ühelgi teisel eraettevõttel. The Weather Company suudab genereerida ilmaennustusi enam kui 2,2 miljardile asukohale iga 15 minuti järel.

Rakendusest leiavad kasutajad 8 tunni jagu radaripilte, seda nii juba möödunud aja kohta kui ka ennustusi, 20 erinevat kaardikihti, kus on informatsiooni nii pilvede, vihma kui tormide kohta, ning ka kohalikke ilmaennustusi, mille loomiseks kasutatakse enam kui 250 000 erakasutuses oleva ilmajaama andmeid kõikjalt maailmast.

Rakendus annab kasutajate käsutusse hulgaliselt erinevaid lahendusi, millele oli varem ligipääs vaid ilmaproffidel või maksulisi teenuseid kasutavatel entusiastidel.

Lisaks leiab rakendusest ka:

  • kahe viimase tunni animeeritud radaripilti ja kuue tunni jagu ennustatavat radaripilti
  • tormiinfo, kust võib leida läheneva ilma analüüsi, tormi saabumisaja, tugevushinnangu, tormi detailid ning ka näiteks selle, kui palju tormi ajal sajab
  • orkaanide ja troopiliste tormide informatsiooni, kus on ennustused ja ka teave juba möödunud tormide kohta

“Osana missioonist aidata inimestel teha heal informatsioonil põhinevaid otsuseid lõime tootekogu, mis aitab vaadata kõige paremaid ilma- ja tormijälgimisandmeid,” ütles The Weather Company tarbijadivisjoni juht Domenic Venuto. “Storm Radar App pakub parimaid visuaale ning erineval kujul tormijälgimisinfot, et tulla vastu nii entusiastide kui kogenud tormiküttide nõudmistele.”

Tantsu- ja laulupeolised saavad detailse sademeinfo, kui suurendada kaarti Tallinna kohal. Ilmahoiatused ütlevad, kui on oodata äikest või väga tugevat tuult, ekstreemseid sademeid või muid erakordseid ilmaolusid.

reedene tantsupidu õhtul. Storm Radar ennustab vihma.
Storm Radar ennustab: õhtune tantsupeoetendus algab kuivalt, kuid kell kaheksa on kõikjal laus-sadu.

Laupäeva ja pühapäeva ennustus.
Laupäeval (vasak pool pildist) ja pühapäeval (parem pool) sadu ei ennustata. Suurt päikest ja sooja samuti mitte.

IBMi tütarfirma The Weather Company aitab teha heal informatsioonil põhinevaid otsuseid ning tegutseda ilmale vastavalt. Ettevõte pakub personaliseeritud ilmaandmeid.

Storm Radari App on saadaval nii Apple’i kui ka Androidi seadmetele. Lisainfot leiab veebilehelt www.theweathercompany.com.

Storm Radar app.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.