fbpx Kasulik hiina ime: mobiiliendoskoop aitab vaadata sinna, kuhu muidu silm ei ulatu | AM.ee

Kasulik hiina ime: mobiiliendoskoop aitab vaadata sinna, kuhu muidu silm ei ulatu

Kuna me ei läbe ära oodata kaugelt maalt kingi saabumist, siis tutvustame uutmoodi mobiililisa kohe praegu: endoskoopi, mille saab pika kaabli otsas kuhugi sügavusse saata, kasvõi vee alla. Mõned mudelid on lausa 15-meetrise kaabliga.

Selle saab telida näiteks Gearbestist 16 dollari eest või valida eBays kümnete hulgast.

Mida sellise endoskoobiga siis teha annab? Näiteks üks ostja kasutas seda ilutulestikupatarei torude kontrollimiseks, kas ikka kõik laengud on välja lennanud. Oma pead ikka ei raatsi iga toru ette panna selle väljauurimiseks.

Samuti saab ensoskoobiga uurida ummistunud või katki läinud torusid (söögitorru siiski ei maksaks seda asja saata, see pole meditsiiniline riist), otsida kuhugi prakku kukkunud asju, piiluda pimedatesse pragudesse (endoskoobil on ka LED-valgustus), kalal olles vaadata, kes on konksu otsas jne.

Enne kui ostad, kontrolli, kas mobiil toetab OTG funktsiooni. OTG ehk On-the-Go tähendab, et mobiili külge saab ühendada USB-seadmeid. Endoskoop on USB-seade, mis saadab videopildi mobiili ja saab mobiilist ka toidet.

Endoskoop peaks olema veekindel, sest tavaliselt on ju vaja uurida niisketes ja tolmustes kohtades. Samuti on oluline endoskoobi diameeter - et kui peentessse torudesse see mahub. Alla sentimeetrise läbimõõduga OSB-seade pole probleem, ülalolev 16-dollarine vidin näiteks mahub üle 7 mm läbimõõduga avadesse.

Mobiili lisavarustusele võib veel täiendavat lisavarustust installida: näiteks konksu, kui vaja kuskilt midagi välja tõmmata. Nii saab kaarema juhtimisel kuhugi kitsusesse kukkunud asja välja sikutada. Samuti võib endoskoobi otsa panna ka magneti või "küljepeegli" kõrvalt vaatamiseks. Tihti on see lisavarustus seadmetel kaasas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.