Minisüler sai patareitoite

Foto: NorhTecMiks küll on arvutitel alati mingid spetsiaalakud, mille tühjaks saades pole elektripistikust eemal enam midagi teha? See küsimus vaevas ka NorhTeci ja mõistlikku vastust leidmata otsustati teha odav ja tugev sülearvuti, mille kõhtu võib pista kaheksa laaditavat akut või AA tüüpi patareid.

Tavaliste NiMH akudega suudab Edubooki nimeline süler vastu pidada 4 tundi, võimsamate Li+ 3S2P akude pealt aga kuni 6 tundi. NorhTec ise pakub, et sellised akude või patareidega arvutid sobivad hästi näiteks OEM toodeteks (mõni Eesti arvutitootja näiteks saaks selliseid kokku panna ilma akusid kaugelt maalt tarnimata). Kaalu poolest on kaheksa AA tüüpi akut oluliselt kergemad kui üheksaelemendine spetsiaal-aku, ka tööaeg pole oluliselt lühem kui spetsiaalakudega minisüleritel.

Norhteci arvuti Gecko Edubook on huvitav aga veel kahe asja poolest. Nimelt puudub tal alati tüütuna kaasa lohisev toiteadapter, sest toide on sisse ehitatud (dioodtoiteadapter ei kaalu ju midagi). Ja kolmas asi - protsessori- ja mäluplokk on eemaldatav ehk siis ka minisüler on kergesti uuendatav (või protsessor ja mälu taaskasutatav).

KAIDO EINAMA

NorhTeci patareidega minisüler.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.