fbpx Enneolematu virtuaalne lahing: tuhanded arvutimängijad võistlevad Mängudeööl tuntud spordialadel | AM.ee

Enneolematu virtuaalne lahing: tuhanded arvutimängijad võistlevad Mängudeööl tuntud spordialadel

Juba homme, laupäeva ehk 15. oktoobri ööl algusega kell 21 toimub Solarise keskuse Apollo Kinos videomängude viimaseid trende ning tipptehnikat tutvustav üritus MängudeÖÖ, kus selguvad esmakordselt ka Eesti parim virtuaaljalgpallur, –korvpallur ja –võitleja.

Terve öö kõigis kinosaalides toimuva ürituse peakorraldaja Andri Allase sõnul on MängudeÖÖ viie tegutsemisaastaga kasvanud valdkonna tippsündmuseks, kus tutvustatakse nii virtuaalse meelelahutuse viimaseid trende, põnevaid tehnikavidinaid kui ka eestlaste endi loodud indie-mänge.

“Sel korral muutub Apollo Kino üheks suureks virtuaalseks võistlusareeniks, kus selgitatakse tuhandete Eesti parimate arvutimängijate seast välja Eesti parim virtuaaljalgpallur, -võitleja ja –korvpallur,” selgitas Allas, et oma oskused pannakse proovile nii FIFA 17, Mortal Kombat XL, NBA 2K17 kui ka mitmetes teistes populaarsetes mängudes. Lisaks saab näha, mida suudavad HTC Vive ja Oculus Rift virtuaalreaalsusprillide vingeimad mudelid.

Kuid öö pole ainult pingeliste võistluste ja esitlustepäralt. Toimub ka mitmeid teemakohaseid vestlusringe ning loenguid, kus saavad sõna valdkonna tipparendajad ja eksperdid. “Näiteks saab teada, kas videomängudest on saamas moodne romaanikunst, kuidas kasutada virtuaalreaalsust teraapias või millist positiivset mõju võiks tulevikus inimestele tuua videomängude mängimine,” rääkis Allas.

Võistlusest, vestlusringidest ja muust melust osa saamiseks tuleb kohal olla laupäeva õhtul kell 21. Üritusel osalemiseks peab olema vähemalt 16-aastane ja MängudeÖÖ kestab varajaste hommikutundideni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.