90ndad tagasi? Kaablivargad tekitasid Ida-Virumaal Telia sideteenuste katkestuse

Kurjategijad lõhkusid ja varastasid läinud nädalavahetusel Telia kaablikanalisatsioonis sidekaableid, mille tõttu jäid Ida-Virumaal sajad kodud ilma internetiühenduse ja TV-pildita ning häiritud on ka Telia mobiilside.

Telia võrgu ja infrastruktuuri valdkonna juhi Toivo Praakeli sõnul toimetasid kaablilõhkujatest ja -varastest kurjategijad kahel järjestikusel ööl.

„Laupäeva öösel lõikasid vargad Kiviõlis katki kaks Telia sidekaablit, millest üks oli linnadevaheline optika. Selle tulemusena jäi Kiviõli, Püssi ja Kohtla-Nõmme piirkonnas interneti püsiühenduseta ligemale 500 kodu, samuti oli maas mitme mobiilside tugijaama töö. Läinud ööl kordus sama muster veidi teises piirkonnas. Selle tõttu on täna hommikul maas samuti mitmed mobiilside tugijaamad,  sealhulgas on mobiilside häiritud Tallinn-Narva maanteel Viru-Nigula, Lüganuse ja Kohtla-Järve lõigul,“ selgitas Praakel.

Lisaks on mobiilside häiritud Pada, Aseri, Kestla, kohtla-Nõmme ja Kiviõli piirkonnas.  Telia tegeleb ühenduste taastamisega ning loodab mobiilside tugijaamad töökorda saada esimesel võimalusel.

Praakeli sõnul on kurjategijad kahel ööl toimetanud sama mustri järgi, mistõttu võib arvata, et tegu on samade tegijatega.

„Oleme teinud politseisse avalduse mõlema juhtumi kohta. Samuti on teretulnud kõikvõimalik info, mis võiks aidata tabada kaablivargaid. Seetõttu palume inimestel, kes märkasid 19. või 20. detsembri öösel kahtlast tegevust Kiviõlis Keskpuiestee, Pargi ja Viru tänavate piirkonnas, sellest teavitada politseid,“ lisas Praakel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.