Vikipeedia alustas suvist pildikogumiskampaaniat "Külast külla"

Vikipeedia kuulutas välja pildikogumiskampaania “Külast külla”, mis kestab 1. juunist  31. augustini 2024.

Igal külal on oma lugu, mis ootab avastamist, olgu pildil iidne mõis, bussipeatus, vana kõrts või kaunis maastik, äeldakse teates. Kui satud sel suvel Eestimaal ringi rändama, võta hetk ja jäädvusta see kaamera abil. Iga kaamerasse püütud hetk aitab täiendada Vikipeedia piltide andmebaasi ning rikastada kõigi teadmisi Eesti tänapäevast, ajaloost ja kultuurist.

Eriti oodatud on jäädvustused objektidest ja kohtadest, millest senini veel Vikipeedias pilte pole. Kampaania korraldaja Pille Priksi sõnul võiks pilte teha kõigist küladest, nii nendest kus on olemas uhked mõisad ja vaatamisväärsused, kui ka nendest, kus küla tähistab vaid bussipeatus ja paar maja: “Kui olete pärit mõnest väikesest külakesest, siis võtke ette retk koju lapsepõlve radadele, külastage vanavanemate maid või lihtsalt peatage auto tee ääres mõnes väikeses kohas ja pildistage külaraamatukogu või õitsvat kartulipõldu!”

Fotode tegemise aeg pole siiski oluline, need võivad olla tehtud ka kümne aasta eest.

Piltide üleslaadimine Vikipeedia keskkonda on jõukohane igaühele, tuleb vaid juhiseid järgida. Kogu info kampaania kohta leiab kas Wikimedia Eesti kodulehelt (wikimedia.ee) või kampaania vikilehel “Külast külla!”.

Kampaanias oodatakse osalema ka kohalikke omavalitsusi, asutusi ja ettevõtteid. Usinamatele pildistajatele kutsutakse üles välja panema ergutusauhindu, meeneid ja kohalike tootjate tooteid. Näiteks on juba kampaaniasse panustamas Väike-Maarja, Kose ja Anija vald.

Video URL

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.