fbpx | AM.ee


Vabariigi Presidendi Alar Karise täna allkirjastatud sideseaduse mõju jääb lahtiseks, sest sidevõrgus lubatud ja keelatud riist- ja tarkvara kasutusloa menetlus kinnitatakse hiljem valitsuse määrusega, kommenteerib Huawei Technologies Eesti müügidirektor Alar Heikla.Rohelise energia ajastusse pöörduv maailm saab lähikümnenditel tunda energiakriisi, mille tekitab ülemaailmse energiasüsteemi oodatust keerukam rohelisele energiale Tulemas on väga kõrged energiahinnad ja energiavarustuse häired, mille vastu aitavad targad elektriseadmed. Need võivad energiatarbimist kuni 30 protsenti vähendada.Qualcomm tutvustas oma uue põlvkonna Snapdragon 8 Gen 1 kiibistikku, mis tuleb uutesse tipptelefonidesse 2022. aastal. Uus riistvara, mis nutiseadmeid jooksutab, pakub veel paremat tehisintellekti, veel suuremat arvutuskiirust ja toetab veel paremaid mobiilikaameraid. Kaamerate puhul aga tutvustati üht uut vastuolulist omadust - alati see olevat mobiilikaamerat, mis jälgib kasutajat isegi siis, kui telefon on ooterežiimis.Elisa Eesti AS sai endale eilsest uue tegevjuhi ja juhatuse esimehe Andrus Hiiepuu, kes on Elisas töötanud juba pikka aega. Selle aja jooksul on Andrus Hiiepuu olnud turundusdirektor ning seejärel juhtinud juhatuse liikmena erinevatel perioodidel äri- ja erakliendiüksuseid.

Teatepulga annab Andrus Hiiepuule üle Sami Seppänen, kes on edukalt juhtinud meelelahutus- ja kommunikatsiooniettevõtet Eestis üle 20 aasta.Solvangud veebis võivad puudutada igaühte ning halvustav kommentaar internetis võib kirjutajale lõpuks maksma minna tuhandeid eurosid. Advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat aga juhib tähelepanu, et lisaks solvamisele võib solvumiselgi olla tuhandetesse eurodesse küündiv hind.Dacia Jogger on 7 kohaline SUV nimeline mahtuniversaal, mille saab baasvarustuses kätte alates 14490.Lisaks kaamerate headuse hindamisele tegeleb tuntud portaal DXOMark ka mobiiliakude edetabeliga, mis on tekkinud viimasel ajal. Pikka aega oli selle liidriks Apple iPhone 13 Pro Max, kuid nüüd on olukord muutunud.

Värskeks maailma kõige parema akuga nutitelefoniks on OPPO Reno6 5G, millel DXOMarki andmetel kestab aku nende keskmise kasutuse testides 57 tundi. Kuid lisaks saab kõrgeid punkte ka mobiili kiirlaadimine: 65 W laadijaga võib aku täis saada 35 minutiga, 5 minutit laadimist aga võib anda juurde 10 tundi tööaega.Distantsõpe on digivahendite osakaalu õppimises järsult kasvatanud ning koolide ja õpetajate valmisolek ning huvi uusi vahendeid kasutusele võtta on suur. Täna on osades koolides juba kasutusel rahvusvaheline platvorm BetterGeo, mis tähendab Minecraftiga loodusainete õppimist uuel viisil.


Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.