Sir Richard Branson kutsub kaks tavalist inimest kosmosereisile - loosivõitja selgub septembri lõpus

Kuigi kosmosereis saab ilmselt olema alguses taskukohane vaid ülirikastele, on juba praegu võimalus igaühel anda endale võimalus tasuta või väikese annetuse eest Maalt lahkuda. Sir Richard Branson kuulutas välja suure loterii, milles osalejate seast valitakse 29. septembril välja kosmoseturist koos sõbraga, kes käib korraks ära maavälisel reisil.

Kosmosereisile pääsemiseks tuleb osaleda loosimises sellel lehel. Võitja pääseb ühele esimestest kommertslendudest, mille käigus kogetakse kaaluta olekut. Veel Maa peal teeb aga sir Richard Branson isiklikult tuuri "kosmoselennujaamas" - Spaceport Americas. 

Loosimine pannakse lukku 1. septembril, võitjad selguvad 29. septembril. Selleks, et oma loosiõnne suurendada, võib ka annetada: 5 dollariga saad loosis 50 häält, 10 dollariga 100, 25 dollariga (mis on praegu kõige populaarsem osalemise annetus) 250 häält ja 50 või 100 dollariga vastavalt 1000 või 2000 häält.

Võidu ligikaudne väärtus on 510 tuhat dollarit (loosivõitja lend kosmosesse koos ühe kaaslasega). Loos toimub kõigi kogunenud häälte vahel võrdselt ja keegi ei saa omada rohkem kui 6000 häält. Astronaut peab olema COVID-19 vastu vaktsineeritud ja läbima minimaalsed meditsiinilised testid, et lennul vastu pidada. Kui tervisetingimused pole täidetud, loositakse järgmine võitja.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.