fbpx Kaks olulist märki näitavad: mobiilid ja tahvlid on nüüd Internetis tähtsamad kui arvutid | AM.ee

Kaks olulist märki näitavad: mobiilid ja tahvlid on nüüd Internetis tähtsamad kui arvutid

Kõik märgid näitavad, et Interneti põhifookus kandub mobiilidesse. Seda peavad arvestama veebitegijad, teenuste arendajad ning otsimootoriturundajad. Ja need märgid on järgmised.

Esiteks näitas Statcounteri ülemailmne statistika, et 2016. aasta oktoobris ületas esmakordselt mobiilide andmeliiklus muu andmeliikluse. Ehkki fiibrit paigaldatakse paljudesse kohtadesse ja püsiühenduste kiirused küündivad juba gigabittideni sekundis, on mobiile nii massiliselt palju rohkem. Ja neid tuleb aina juurde - meie siin anname sellesse ka oma väga  väikese osa, aga põhimass tuleb suurtest ja ka mitte kõige rikkamatest riikidest, kus uued kasutajad jõuavadki esimest korda elus Internetti üle mobiili.

Internetikasutus maailmas.

Oktoobris moodustas mobiilide ja tahvlite andmeside 51,3% maailma internetiliiklusest, arvutite andmesideliiklus aga 48,7%. Kogu see tohutu muutus on toimunud alles viimase seitsme aasta jooksul.

Kui Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides on vastavalt ülemaailmsele trendile samuti mobiilne internetikasutus võimust võtmas, on Eesti kasutajad veel ülimalt vanakooli harjumustega ja e-eesrindlikkust pole näha. Statcounteri andmetel koguni üle 81% netiliiklusest käib üle desktopi-seadmete.

Stacounteri Eesti statistika

Põhjanaabrid soomased on ka veel desktopiajastus, kuid oluliselt vähem. Neil moodustab see liiklus 67% kogu võrguliiklusest. Lätlastel on olukord nagu meilgi - 81% ja pisut enam.

Teiseks, Google alustas just mobiilidele optimeeritud veebilehtede eelistamist indekseerimisel ja lükkab vaid lauaarvutitele disainitud veebid tahapoole. Google´i suure muudatuse põhjuseks on ikka seesama statistika: otsingus kasutatakse Google´it rohkem mobiilidelt kui statsionaarsematest töömasinatest.

Kuna mobiilidest vaadatakse enim, siis Google arvestab ka sellega, kui mõni leht mobiilikasutajatele vähem sisu näitab kui lauaarvuti brauseriga vaatajale.

Oma kodulehte saad testida tasuta tööriistaga, mis ütleb, kui mobiilisõralik see on. Proovi siit:

testmysite.thinkwithgoogle.com

Siinne AM.ee leht sai hindeks 99 punkti sajast, seega vaid punkt on veel ideaalsest puudu, vähemalt selle testi kohaselt.

Muide, ka https-i lisamine kogu veebilehele tõstab Google´i otsingus reitingut. Nii Zone.ee kui Veebimajutus.ee pakuvad mõlemad praegu Let's Encrypti tasuta teenuse kaudu krüpteeringut ehk SSL-i kõigile virtuaalserveri teenuse kasutajatele tasuta.

Fiverr Many GEO's

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.