fbpx Eesti domeeninimede uue reeglistiku kehtestamine lükati edasi | AM.ee

Eesti domeeninimede uue reeglistiku kehtestamine lükati edasi

Eesti domeenide (.ee) uue reeglistiku kehtestamine lükati Eesti Interneti Sihtasutuse teatel edasi - varem kehtestatud tähtaja (1. veebruar) asemel hakkab uus reeglistik kehtima hoopis 1. maist.
 
Eesti Internet Sihtasutus (Eesti Interneti SA) sai kuuajalise avaliku arutelu tulemusena Eesti Interneti SA uute domeenireeglite versioonile 455 ettepanekut, mille läbitöötamine koostöös ettepanekute esitajatega on käimas.
 
Eesti Interneti SA juhatuse esimehe Marek-Andres Kautsi sõnul esitati 31 eraisiku ja organisatsiooni poolt kokku 455 ettepanekut, millest unikaalseid ettepanekuid oli 164. Ettepanekute esitajate hulgas oli 31 eraisikut ja organisatsiooni, sealhulgas Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Pangaliit, Patendivolinike Selts, CERT Eesti, EENet, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kellest enamikuga teeb Eesti Interneti SA koostööd ka ettepanekute läbitöötamisel.
 
Peamiste arutluse all olevate ettepanekutena nimetas Kauts domeeninime registreerija isiku tuvastamise taotluse esitamisel, redaktsioonilised ettepanekud definitsioonide täpsustamiseks, registreerijatele kui ka registripidajatele ülemineku ettevalmistamise tähtaja pikendamise ja inimeste nime kujuliste domeenide registreerimisele erikorra kehtestamise, et neid domeene saaksid registreerida ainult nimede kandjad.
Redaktsioonilised ettepanekud definitsioonide ja sõnastuste täpsustamiseks viiakse eelnõusse valdavas enamuses sisse. Registreeija isiku tuvastamise nõue olevat aga otseselt seotud küberjulgeolekuga ja selle rakendamise tingimusi täpsustatakse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.