fbpx Elisa kattis Pärnumaa UMTS900 kiire m-internetiga | AM.ee

Elisa kattis Pärnumaa UMTS900 kiire m-internetiga

Elisa avas täna Pärnumaad katva UMTS900 tehnoloogial põhineva leviala, mis võimaldab kolmanda põlvkonna ehk 3,5G andmesidevõrgu kasutamist ka väljaspool suuremaid asulaid.

UMTS900 võrgu ehituskulu moodustab kolmandiku täna kasutusel oleva "klassikalise" 3,5G võrgu rajamise maksumusest ning hõredalt asustatud piirkondades on selle levi tunduvalt parem. UMTS900 levib paremini ka siseruumides.

Uue tehnoloogia abil pakutavad mobiilse interneti kiirusused on võrreldavad interneti püsiühenduse kiirustega ning võimaldavad kasutada igas Pärnumaa külas, alevis või alevikus kõiki kolmanda põlvkonna 3,5G teenuseid. Elisa mobiilse internetiga saab kaetud ka Kihnu saar, Pärnu laht ja Via Baltica trass Pärnust Iklani. Vastava mobiiltelefoni või modemi olemasolul saab Pärnumaa elanik kasutada kuni 14,4 Mbit/s allalaadimiskiirust ja 5,7 Mbit/s üleslaadimiskiirust pakkuvat mobiilse interneti teenust.

Arvutimaailm testis UMTS900 Tallinn-Pärnu maanteel ja alates Libatsest võis näha reaalseid andmesidekiirusi kuni 7 Mbit/s. Tavaline ühenduskiirus oli UMTS900 levis 3-4 Mbit/s. Enne Libatset aga oli Pärnu maanteel Tallinnast tulles suhteliselt raske üldse internetti kasutada, sest seal levinud EDGE´i andmeside levialas jääb enamuse rakenduste jaoks paarisajast kilobitist sekundis väheseks.

Elisas müügil olevad modemid on kõik UMTS900 toega, lisaks saab ka valida UMTS900 toega 11 telefonimudeli hulgast. Pärnumaa UMTS900 levialasse investeeriti 15 miljonit krooni, rajades ühtlasi 25 uut tugijaama Pärnumaale. Arenduste käigus ehitati Pärnumaale ka uus ülekandevõrk, mille abil toodi igasse tugijaama IP-põhine andmesideühendus. Varem on UMTS900 võrguga kaetud Tartumaa ja osa Harjumaast.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.