fbpx Eesti domeen hakkab registripidajale maksma 285 krooni aastas | AM.ee

Eesti domeen hakkab registripidajale maksma 285 krooni aastas

Eile kinnitas Eesti Interneti SA nõukogu domeeni aastatasu registripidajale 285 krooni aastas ning kiitis heaks registrilepingu, mille alusel saab nüüd alustada registripidajatega lepingute sõlmimist uuele domeenikorraldusele üleminekuks.

Hind lõppkasutajatele ehk registreerijatele kujuneb registripidajate turul vaba konkurentsi tingimustes.

Registrilepingu heakskiitmine võimaldab üle minna kahetasemelisele domeeninimede registreerimise korrale ja Eesti Interneti SA-l delegeerida domeeninimede registreerijate teenindamine ja registrisse kannete tegemine registripidajatele.

Registripidajateks võivad olla Interneti teenusepakkujad (ISP-d), telekomiettevõtted, majutusteenuse pakkujad või spetsiaalselt registripidajaks loodud ettevõtted, kes sõlmivad on Eesti Interneti SA-ga registrilepingu ja kellele on delegeeritud registreerija teenindamine. Registripidajatelt nõutava akrediteeringu kaudu tagab Eesti Interneti SA registripidajate poolt osutatava teenuse ühtlase kvaliteedi.

Hetkeseisuga on registripidajaks saamise vastu huvi tundud 48 Eesti ja välismaist ettevõtet, kellest 19ga käib tehniliste liideste testimine.

Pärast piisava hulga akrediteeritud registripidajate olemasolu saab Eesti Interneti SA hakata domeeninimesid registreeima uue kahetasemelise korra järgi. „Ettevalmistuste tempo registripidajate lõikes on erinev. Mitmetel registripidajateks soovijatel, nii Eesti kui välismaistel, on ettevalmistused viimases järgus ja nendega olema valmis registrilepingud sõlmima aprillikuu jooksul,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse liige ja .ee tippdomeeni administraator Jaak Lippmaa, kommenteerides kahetasemeline registreerimise korra rakendumise ajalist plaani. „Üleminek uuele domeenikorrale on pikk ja aeganõudev protsess, mille tempo peab olema vastuvõetav kõigile osapooltele. Üleminek täpne kuupäev oleneb nüüd registripidajate valmisolekust“.

Registripidajal tuleb lisaks tasuda veel EIS-le ühekordselt alguses lepingutasu summas 10 000 krooni ja tagatisdeposiit summas 35 000 krooni.

Informatsioon akrediteeritud registripidajate ja kahetasemelise korra rakendumise kohta ilmub jooksvalt Eesti Interneti SA veebilehele.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.