fbpx Eesti uuele domeenikorrale minnakse üle 5. juulil | AM.ee

Eesti uuele domeenikorrale minnakse üle 5. juulil

Mitu korda edasi lükatud Eesti domeeniruumi uutele reeglitele üleminek algab Eesti Interneti Sihtasutuse otsusega 5. juulist.

Uus domeenikord muudab .ee domeeni kättesaadavamaks: seda saavad registreerida ka eraisikud ja välismaa isikud, ühel isikul on võimalik registreerida mitu domeeni. Samas muutub domeeni omamine tasuliseks. Hind kujuneb vabal turul, oletatavasti hakkab olema suurusjärgus 300 kr  aasta.

Uuele domeenikorrale ülemineku käigus:

- võtab Eesti Interneti SA EENetilt .ee tippdomeeni haldamise üle;
- eraisikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
- välismaa isikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
- ühel isikul on võimalik registreerida mitu .ee domeeninime;
- domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt, see tähendab, et registreerijate teenindamine on Eesti Interneti SA poolt delegeeritud registripidajatele;
- domeeninimedele kehtestatakse regulatiivne tasu. Tasu suurus registreerijale määratakse registripidajate poolt vabaturul arvestades konkurentsi.

Akrediteeritud registripidajate nimekiri avaldatakse Eesti Interneti SA veebilehel www.eestiinternet.ee.

Uutele domeenireeglitele üleminek hõlmab ka kõiki vanade reeglite järgi registreeritud .ee domeene. Nendele hakkab alates juulist kehtima kuuekuuline üleminekuperiood, mille jooksul domeenide registreerijad peavad endale registripidaja valima ja registripidaja juures domeeni registreeringut uuendama.

Eesti Interneti SA on Eesti Internetikogukonda esindav ja Eesti maatunnusega domeeninimesid haldav organisatsioon, mille ülesanneteks on Eestiga seotud tipptaseme domeeninimede haldamine ning nende registreerimise korraldamine, Eesti internetikogukonna esindamine piiriüleses internetikogukonnas, sealhulgas Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)-is, Eesti maatunnusega domeenininimede reeglite ja tasude kehtestamine ning domeeninimede infosüsteemide ja registrite pidamine ning nende kättesaadavuse, usaldusväärsuse ja turvalisuse tagamine. Eesti Interneti SA poolt läbiviidav domeenireform hõlmab uue .ee tippdomeeni infrastruktuuri väljaehitamist, üleminekut uuele domeenikorrale ja internetiorganisatsiooni juurde domeenivaidluste vahekohtu moodustamist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.