fbpx TeliaSonera toob müügile esimesed 3G/4G modemid | AM.ee

TeliaSonera toob müügile esimesed 3G/4G modemid

Maailma esimese kommerts-4G-võrgu avanud TeliaSonera kavatseb esimene olla ka universaalsete 3G/4G modemite turuletulekul. Samsung GT-B3730 saab hakkama andmesidega nii 3G kui 4G võrgus olles.

Samsungi uus modem GT-B3730 töötab nii LTE kui HSPA+ võrgus reaalsete allalaadimiskiirustega 80 Mbit/s ja 16 Mbit/s (üleslaadimiskiirus on muidugi kordi väiksem). paraku on esimeste uute tehnoloogiavidinatega vaja ära kannatada ka mõned ülemineku-ebamugavused. Nimelt ei suuda modem ise automaatselt ümber lülituda 3G võrgust 4G võrku ja seda peab tegema käsitsi. Siiski lubatakse tulevikus see ebamugavus kõrvaldada mitte uue seadme, vaid tarkvarauuendusega.

LTE kuutasu Stockholmis on ligi 550 krooni kuus ja andmemaht on piiratud 30 GB-ni.

Eestis on kõik kolm operaatorit teatanud oma testvõrkude käivitamisest, aga kuna riiklikult pole veel lõplikult otsustatud LTE litsentside jagamise kord, siis pole Eestis enne aastalõppu veel kommertsvõrkude avamist oodata. Praegu testitakse Eestis võrke Samsungi vanema 4G modemiga, mis ühendub vaid 4G võrku, toetamata teisi standardeid. See on tavalistest USB modemitest tunduvalt paksem ja kuumeneb üsna tuliseks. Tallinna kesklinnas suutis see Samsungi vanem LTE modem saada reaalseks kiiruseks 98 Mbit/s.

Vt ka PC Worldi uudist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.