Kuus head Androidirakendust mereleminekuks

Eile kutsus Tele2 ajakirjanikud merele, et tutvuda Jaan Tätte, Marko Matvere, Toonart Rääski ja Raul Normaki katamaraaniga, mis läheb oktoobri alguses pooleteistaastasele ümbermaailmareisile.

Arvutiteemadel võib sellest ju ka rääkida, kuid merel olles tekkis hoopis mõte, et ka nutitelefon Androidiga võib vete peal rändajale mingil määral abiks olla.

Pikemalt saab laevasõidust lugeda siit, allpool aga leiab väikese valiku rakendustest, millega meremees võiks oma telefoni ummistada.

Pilt on eemaldatud.Marine Compass

Marko Matvere sõnul on kompass merel üks keeruline ja kapriisne riistapuu. merekarud kalibreerivad oma kompassi kindla sihiga liinile sõites, kus liinimajakaid kohakuti ajades saab kindlaksmääratud suuna ja siis magneteid kompassi juures sättides on võimalik valetav tööriist õigeks ajada. Androidi kompassi, mis telefonis, saab kalibreerida igal ajal õhus kiirelt telefoniga kaheksaid joonistades, kuid ega see veel telefonist täppismõõduriista ei tee. Marine Compass kasutab vaid telefoni sensori võimekust ning sellega asi piirdubki. Merekompassile saab standardist ilusamaid teemasid laadida.

Windguru

See peaaegu et kohalikust ilmaennustusest parem mereilmateate sait on Androidis täiesti olemas. Põhimõtteliselt on tegemist veebilehe renderdusega rakenduse jaoks. Selleks, et seal üldse midagi näha, peab Windguru veebis end kasutajaks registreerima ja kontole lemmikud lisama. lemmikud avanevad siis kohe ka rakenduses. Windgurust on üks tasuta ja üks annetustest elatuv versioon. Graafikud on täitsa loetavad ning kui veebis eeltöö tehtud, saab merel jooksvat 180 tunni ilmateadet päris mugavalt jälgida (kui vaid internetti on).

Google Sky Map

Vanad meremehed määrasid asukohta tähtede või päikese järgi sekstanti kruttides. Moodne meremees teeb nutitelefonis lahti Google Sky Mapi, mis näitab ka läbi pilvede, kus suunas mis tähed asuvad. Sky map kasutab telefoni asendiandurit ja kompassi, täpsus võib sellel olla üsna kõikuv, kuid kes teab mis hädaolukorrad merel ette võivad tulla - võib-olla on abiks seegi, mida telefoni võbelev asendiandur suudab pakkuda. Näha on horisont, planeedid, olulisemad tähtkujud ja taevakehad, lisaks võib taevast suurendada ja otsida infot nähtavate objektide kohta. Kui mitte muuks, siis heaks ajaviiteks on tähekaart ikka.

Instamapper GPS Tracker

Tõenäoliselt parim GPS-träkkimise tarkvara, mis saadaval tasuta: paned telefonis tarkvara käima ja see edastab iga viie sekundi tagant asukoha Instamapperi serverisse, kus näidatakse telefoni teekonda kaardil. Olemas on ka kood, millega võib asukohta näitava kaardi oma veebilehel üles panna, näiteks sellisena. veebist võib träki ka eksportida, kuid see vajab enne Google Mapsis avaldamist töötlemist: waypointid tuleb konvertida teekonnaks, muidu on pilt kole.

Layar -> vesseltracker.com

Layar on täiendatud reaalsuse brauser, mis peaks olema igas telefonis juba sees. Sellele saab laadida erinevaid "kihte", mis töötavad läbi telefonikaamera ümbrust vaadates. Kiht "vesseltracker.com" näiteks kuvab läbi telefoni mööduvat laeva kaamerast vaadates selle laeva kohale punkti, mille all on info laeva kohta: pilt, mis alusega on tegemist, kuhu läheb ja kust tuleb. Kogu see info on pärit AIS mereinfosüsteemist, mille vastuvõtjate võrk üle maailma edastab laevainfo asukohapõhiselt internetti. rannainimestel ka mugav mööduvaid laevu jälgida.

Sportypal

Kui käd merel omal jõul (näiteks kajakiga), siis Sportypal on hea asi träkkimaks oma teekonda ja saavutusi. Sportlase teed saab veebis sõpradele välja jagada. Tasu eest võib lasta jälgida ka reaalajas, aga seda võimalust veel Eestis pole. Jooksu või rattasõidu ajal lubatakse ka asukohainfoga pilte teha, kuid fotode kvaliteet on üsna halb.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.