fbpx Õngitsemiskirjad maskeeruvad tuntud saitide meeldetuletuskirjadeks | AM.ee

Õngitsemiskirjad maskeeruvad tuntud saitide meeldetuletuskirjadeks

Õngitsemine on saanud uue, nähtamatuma kuue. Postkastidesse saabuvad pealtnäha täiesti ehtsad e-kirjad Facebookilt, LinkedIN-ilt või iTunesilt, kus palutakse midagi kinnitada, osta või sisestada. Inimene, kes on harjunud saama sõbrakutseid või kinnitama iTunesi ostusid, vajutab sellistes kirjades olevatele linkidele poolautomaatselt, kuna teab, et need saidid saadavad talle ikka kirju ja pole põhjust karta. Õngitsemiskirjas on aga kõik lingid asendatud pahaveebi linkidega, kus kas emuleeritakse tuntud saiti ja palutakse sisestada parool või on tegemist lihtsalt saidiga, kust tahab pahavara kasutaja arvutisse siseneda.

Ülalolev kiri on LinkedINi n.ö sõbrakutse meeldetuletus, mis palub saaja jaoks täiesti tundmatut nime sõbrana kinnitada ja loomulikult kutsub selline võõras nimi kohe vaatama, kes siis ikka sinuga tuttavaks tahtis saada. Paraku viivad kõik lingid heft*****e.com saidile.

All aga on üsna suure summaga iTunesi arve, mis ehmatanud kasutaja samuti iTunesi veebipoodi kirjas olevate linkide kaudu sisse logima sunnib, tegelikult aga viivad kõik lingid aadressile med****i.com.

Seega ei tee paha üle korrata - enne e-kirjas oleva lingi klikkimist tasub hiirega selle kohale liikuda ja vaadata, kas link ikka viib õigesse kohta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.