ID-kaardi tarkvara töötab nüüd Linuxis ja Macis

Kuigi ID lkaardiga pusisid tõsisemad arvutikasutajad erinevatel platvormidel juba varemgi, sai reedel valmis ametlik versioon ID-kaardi baastarkvarast Linuxile ja Macile.

Eelmisel reedel andis AS Sertifitseerimiskeskus Riigi Infosüsteemide Arenduskeskusele üle ID-kaardi baastarkvara Linuxile ja Macile, mille abil saavad kasutajad end elektroonilistes keskkondades autentida ja allkirjastada arvutis dokumente.

ID-kaardi tarkvara saab alla laadida aadressilt www.id.ee. Tarkvara valmis Maci kahele viimasele versioonile (10.5 ja 10.6) ning kolmele Eestis enamlevinud Linuxile (Ubuntu 10.04, Open Suse 11.3, Fedora 13). Tarkvaraga saab inimene end autentida ja enda arvutis digitaalallkirja anda.

RIA asedirektor Kalle Arula sõnul annab riik lisaks ID-kaardi tarkvarale ka kindlustunde kasutajatele. „Näiteks, kui inimesel tekib ametliku tarkvaraga mure, saab ta ööpäev läbi helistada ID-kaardi abiliinile 1777. Lisaks tegutseb riik juba täna sellega, et tulevikus saaks meie tarkvaraga lugeda näiteks Belgia ID-kaardiga allkirjastatud dokumente.“

AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalev Pihli sõnul valmib järgmise aasta jaanuari alguses tarkvara Windowsi versioonidele XP, Vista ja 7 ning uuele ID-kaardile 2011 ja digi-IDle. „Järgmise aasta märtsiks valmivad ID-kaardi tarkvara erilahendused, näiteks mitme kiipkaardi samaaegne kasutamine ja PIN sõrmistikuga kaardilugejate tugi“, lisas Pihl.

Lisaks tarkvara arendamisele pakub Sertifitseerimiskeskus ka tarkvara tehnililist tuge. See tähendab, et operatsioonisüsteemide, veebilehitsejate või ID-kaardi uuenemisel saab kiiresti teha uuendused ka ID-kaardi tarkvarale.

RIA ja AS Sertifitseerimiskeskuse leping kestab 33 kuud, Sertifitseerimiskeskus saab kõigi tegevuste eest kokku 6,23 miljonit krooni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.