24-tolliste monitoride test jõudis finišisse

 
Nagu eelmises numbris lubatud, võtame lühidalt kokku selle tõsise rebimise, mis meil 24-tolliste monitoride suures testis toimus ja tutvustame ka hiljem lisandunud seadmeid.

Rivistusse lisandusid LG, kaks NEC-i, veel üks Samsung, mis osutus eelmisest odavamaks ning HP.

NECi monitoridel oli menüü juhtimiseks neljas suunas liikuv pulk, mis tundub testitud seadmetest kõige loogilisem ja lihtsam kasutada. NEC 2470WNX on hea reguleeritavusega, taustavalgus oli aga kolmest-neljast kohast laiguline, nii et väike värvitooni moonutus tekkis. Vaatenurga koha pealt pole midagi halba kosta, kuna nii otse kui väikese nurga alt ei ole midagi hullu.


NEC EA241WM on lisaks kõlaritega, mille kvaliteet ei ole kurtmist väärt, võrreldav odavate arvutikõlaritega, mis peksavad täis volüümi peal täpselt sama moodi üle. Selle ekraani taustavalgus oli aga täiseti kaootiliselt laiguline ning külgedest jääb valgust vajaka.

HP L2445W osutus nii keeruliselt pakituks, et selle üksinda kastist välja saamine osutus parajaks katsumuseks. Ekraan oli oma asendi suhtes testi kõige reguleeritavam, kuid samas ka üsna võbelev.Taustavalgus oli lausa kummaline, kuna kumas nurkadest valge valguse asemel rohekalt ja lillakalt.

LG W2442PA-BF oli muidu hea kuvar, aga kõlaritest väljuv heli jälle nii kehv, et see võiks üldse olemata olla. Taustavalgus kumas ka veidi servadest läbi ja värvid jätsid tuhmi mulje. Samas hinda arvestades on monitori selle raha eest piisavalt.
Samsung 2494HM omab Samsungile omast tugevat läiget, mida näpuga katsuda ei kannata. Head kõlarid, taustavalgustus natuke laiguline ja vaatenurk kannatab pilku vaid üsna otse vaadates. Menüünupud on küll moodsalt puutetundlikud, kuid natuke ebamugavad.

Uute seadmete seast uut liidrit paraku välja ei koorunud, kuid valikusse lisandus hulgaliselt täiesti normaalseid ja odavaid ekraane. Testi võitja küll omab kõige paremat taustavalgustust ja on väga hea vaatenurgaga, kuid tavalisel kontoritööl see märkimisväärset edu ei oma, vaid avaldub pigem fotode ja graafikaga töötades, kus värvide täpsed toonid on olulised.
 
MARKO HABICHT
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.