fbpx Micro-USB laadija sai 2011. aastast Euroopa Liidu standardiks | AM.ee

Micro-USB laadija sai 2011. aastast Euroopa Liidu standardiks

2009. aasta juunis otsustas Euroopa Liit võtta vastu ühtse standardi mobiililaadijatele, et oleks võimalik samasuguseid laadijaid kasutada erinevate tootjate mobiilseadmetega. Sellest aastast hakkab uus standard kehtima - see näeb ette micro-USB ühenduse, millega on tegelikult varustatud juba praegu enamik uusi telefone.

Memorandumiga on ühinenud Nokia, Apple, Samsung, LG, RIM, Sony Ericsson, Motorola, Huawei, Alcatel, NEC, Emblaze ning kiibitootjad Qualcomm, Texas Instruments ja Atmel.

Standardi kehtestamine tähendab seda, et ühe laadijaga saab laadida kõiki oma mobiilseid seadmeid. Tegelikult pole isegi laadijat vaja, piisab micro-USB juhtmest, mille saab ühendada näiteks arvuti USB porti. Samuti on võimalik sellesama juhtmega laadida mobiili autos, kus on USB-adapter. 

Euroopa Liit põhjendas standardiseerimise otsust sellega, et iga tootja erinevad laadijad on keskkonnakahjulikum, kuna uute seadmete ostmisel jäävad vanad mittestandardsed laadijad üle ja need visatakse ära. Nii rändab prügisse igal aastal üle 4000 tonni laadijaid ja kasutuid lisaseadmeid, mis ei ühildu uute seadmetega.

Micro-USB kasuks otsustati sellepärast, et see on kompaktsem ja ka vastupidavam kui näiteks vanematel seadmetel levinud mini-USB. Kui mini-USB pistik peab standardi järgi vastu kuni 5000 ühendamist, siis micro-USB-l on ette nähtud kuni 10 000 ühendamist.

Foto: Wikimedia

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.