fbpx Microlink müüs infohalduse äri Webmediale | AM.ee

Microlink müüs infohalduse äri Webmediale

Eestis ei juhtu just tihti, et üks suur IT ettevõte müüb tüki oma ärist teisele suurele Eesti firmale, et keskenduda kitsamale valdkonnale. Täna kirjutasid Webmedia ja MicroLink Eesti juhid alla lepingule, et MicroLink Eesti müüb oma infohaldusega seotud äri, kus on praegu ligi 20 töötajat, Webmediale, mis liidab selle oma vastava meeskonnaga. Kokku saab uue infohalduse meeskonna suuruseks Webmedias 40 inimest.

"Me räägime selle tehingu juures ligi 20 miljoni kroonise käibe liikumisest," ütles Webmedia juhatuse esimees Taavi Kotka tänasel pressikonverentsil Ülemiste Citys. Ostu-müügi hind aga jääb saladuseks. "Oleme juba pikemat aega otsinud võimalusi, et oma spetsialistide hulka selles nišis suurendada."

Initsiatiiv müügiks tuli MicroLink Eestilt. Huvilisi infohalduse äri vastu oli teisigi, kuid Webmedial oli kõige parem visioon ja töötajatele tagatakse selles ettevõttes hea keskkond, ütles MicroLink Eesti juhatuse esimees Enn Saar. Tema sõnul tingis infohalduse osa müügi see, et MicroLink Eesti soovib keskenduda IT püsiteenuste pakkumisele ja kasvada seal, infohalduse äri oli aga suures osas projektipõhine. Samal põhjusel müüdi 2009. aasta kevadel Helmesele majandustarkvara ja tarkvaraarenduse üksused.

MicroLink Eesti infohalduse üksus tegeleb infohalduse teenuste (OpenText, Postipoiss) arendamise, juurutamise ja müügiga, samuti pakub tuvastus- ja säilitusteenuseid ning konsultatsioone ja koolitusi. Postipoiss on MicroLinkis välja töötatud dokumendihalduse tarkvara, mille turuosa omavalitsuste seas on üle 50 protsendi.

Webmedia on MicroLinki teenustega varem ka kokku puutunud, kuna on tegelenud nende integreerimisega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.