fbpx Kaugtöö uus vorm - videokonverentsirobotid | AM.ee

Kaugtöö uus vorm - videokonverentsirobotid

Prantsuse firma Gostai näitab märtsi alguses toimuval CeBITil Hannoveris uut tüüpi kaugtöövahendit - videokonverentsirobotit. Kui tavalised videokonverentsiseadmed lubavad üksteisega suhelda vaid laua taga istudes, siis meetripikkune robot nimega Jazz on kaugelt juhitav ning ekraaniga, kust näeb robotit juhtivat inimest. Kuuleb ka.

Robot on võrku ühendatav WiFi abil ja seda saab juhtida tavalisest veebibrauserist. Juhtija saab lisaks koosolekul osalemisele liikuda ka ruumis ringi ja vaadata, mida ise soovib.

Selline virtuaalreaalne töötamine maksab aga palju - esialgne hind videokonverentsirobotil saab olema ligikaudu 7900 eurot.  Samas on see teatud olukordades asendamatu: näiteks mõne keeruka operatsiooni juhendamisel, kus vaja spetsialisti abi.

Videokonverentsiseadmega vastavalt juhendamisele ringitormamine võib olla tüütu ja segadusttekitav, spetsialisti poolt juhitav videokonverentsirobot aga saab liikuda just nii, nagu kaugtöötaja soovib.

Varasemad Jazzi mudelid olid ilma ekraanita, nüüd aga saab näha ringiliikuva masina "näo" asemel pilti seda juhtivast inimesest. Samas võivad ka "näota" mudelid tegutseda näiteks turvakaameratena, mis teevad oma rutiinseid kontrollkäike ja salvestavad ümbruses toimuvat.

Video ühest varasemast jazzi mudelist, millel veel pildilolev ekraan puudub, saab näha siit:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.