fbpx Microsoftilt veel üks uus operatsioonisüsteem: Windows Embedded Compact 7 | AM.ee

Microsoftilt veel üks uus operatsioonisüsteem: Windows Embedded Compact 7

Microsoft toob peagi välja veel ühe platvormi - Windows Embedded Compact 7, mis peaks välja vahetama Windows 3.11 välimust meenutava ülivana mobiilsete seadmete platvormi Windows CE.

Windows CE-d võib leida näiteks ladude terminalskänneritest, autonavigaatoritest (operatsioonisüsteemina), mõnedest autokonsoolidest ja väga paljudest tööstusseadmetest. Uus Windows Embedded Compact 7 tuleb, nagu Windows CE-gi oma algusaegadel, ka ehedal kujul mõnedesse lahjematesse/odavamatesse mobiilseadmetesse ja tahvlitesse.

Uus platvorm vahetab Windows CE välja ja saab järgmised uuendused: Silverlighti tugi (rakendusi on võimalik Silverlightis teha), Flash-toega uuem mobiilibrauser Mobile Internet Explorer, mitmikpuutetugi ja puutetekstuuridega juhtimine, uus Connection Manager seadme ühendamiseks võrku ja teiste seadmetega, uus mobiilne Office-tarkvara ja PDF-luger.

Windows Embedded Compact 7 esitab riistvarale üsna väikesed nõuded: 500 kB mälu; 32-bitine keskkond; x86, MIPS ja ARM protsessor. Microsoft annab 15-aastase garantii tootjatele operatsioonisüsteemi kestvaks toeks. Pikaajalise toe tõttu oli ka vana Windows CE nii kaua kasutusel, kuna paljudel spetsialiseeritud tööstusseadmetel on raske operatsioonisüsteemi välja vahetada.

Üks esimesi seadmeid uuel Windows Embedded Compact 7 platvormil on Asuse Eee Pad (pildil). 

Fiverr Many GEO's

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.