fbpx Fujitsu vabastas kuvari viimasest juhtmest - toitekaablist | AM.ee

Fujitsu vabastas kuvari viimasest juhtmest - toitekaablist

Juba aastaid oli Fraunhoferi Instituut oma CeBITi boksis juhtmevaba toitesüsteemi SUPA (Smart Universal Power Access) tutvustanud, nüüd on ka esimene peaaegu käegakatsutav tulemus käes. Fujitsu tutvustas seekordsel messil maailma esimest ilma ühegi juhtmeta arvutiekraani, mis läheb tootmisse järgmise aasta jooksul.

Ühendades esimese IT-tootjana Fraunhoferi Instituudi loodud juhtmevaba elektritehnoloogia SUPA ning Wireless USB andmeside, on Fujitsu koostöös Saksamaa majandusministeeriumi poolt rahastatud teadusprojektiga välja töötanud mobiilse ning täiesti juhtmevaba arvutiekraani. Tegemist on maailma esimese kuvariga, mis kasutab korraga nii juhtmevaba elektrit kui traadita andmesidet.

Traadita andmeside Fujitsu kuvarite juures pole enam suur uudis, Arvutimaailm testis Wireless USB lahendust näiteks eelmise aasta juuninumbris. Fujitsu uue leiutise prototüübiks on aga 22-tolline LED-ekraan, mis saab võrgutoidet magnetinduktsiooni printsiibil kontoripaneelist või laua sisse ehitatud SUPA-antennist. Pilt jõuab ekraanile juhtmevaba Wireless USB adapteri kaudu, mis töötab kuni 10 meetri kauguselt.

SUPA-toide lubab ekraani mugavalt vajalikku kohta nihutada ning samal ajal olla elektritoite suunamisel täpne ja säästlik. Esindajad kinnitavad, et tehnoloogia on ka täiesti ohutu, töötades samal põhimõttel, nagu elektromagnetinduktsiooni abil laetavad köögimasinad või elektrilised hambaharjad.

Fujitsu Eesti müügijuhi Antti Vari sõnul rajab juhtmevaba kuvar teed Fujitsu juhtmevabade tulevikutoodete, esmajoones LED-ekraanide turule.

Täiesti juhtmevabad arvutikuvarid lähevad tootmisse juba järgmise aasta jooksul, kuvarite hind ja kättesaadavus selguvad hiljem.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.