fbpx Swedbanki saab siseneda Androidirakendusega | AM.ee

Swedbanki saab siseneda Androidirakendusega

Nüüd on võimalik ka spetsiaalrakenduse abiga Swedbanki internetipanka siseneda - pank tõi välja Android Marketis saadaoleva rakenduse "Swedbank Eestis" nii internetipangas arvelduste tegemiseks kui mobiilimakseks.

Siseneda saab nii m-ID kui paroolikaardi/Pin-kalkulaatori abil. Vaadata saab kontoseise, konto väljavõtet ja arveldusi teha. Saab ka mitut oma kontot vaadata.

Avamenüüs on aga veel üks mugav võimalus - mobiilimakse. tavaliselt takistab selle kasutamist numbrikoodide meelespidamine, nüüd teeb rakendus selle ise ära. Sisestada on vaja saaja telefoninumber (valida saab telefoni kontaktide hulgast) ning summa eurodes ja seejärel valitakse m-makse kõne koos vajalike koodidega.

Lähiajal valmib samasugune rakendus ka iPhone-ile.

Swedbanki jaepanganduse divisjoni direktor Ulla Ilissoni sõnul on Swedbank esimene pank Eestis, kes sellist lahendust pakub. „Kui täna tehakse ligi 99 % pangatehingutest läbi e-kanalite ja nutitelefonid on saavutamas üha suuremat populaarsust, siis on pangateenuste mobiili kolimine igati loogiline samm panga e-kanalite arengus,“ märkis Ilisson. 

Erakliendid saavad Androidi rakenduse kaudu teha kõiki olulisi pangatehinguid mobiiltelefonis. „Rakenduse näol on hetkel tegemist veel beetaversiooniga, millele lisanduvad erinevad teenused järkjärgult. Täna saab seal näiteks teha ülekandeid, vaadata saldot ja valuutakursse ning otsida pangakontoreid,“ märkis Ilisson. „Töötame veel mitmete mugavuslahenduste kallal nagu näiteks GPSi abil lähima sularahaautomaadi või kontori leidmine ja mõned üllatused jätame varuks ka.“

„Kutsume kõiki huvilisi testima meie rakendust ning andma ka tagasisidet ja esitama ettepanekuid olemasoleva lahenduse osas,“ lisas Ilisson. Tagasisidet saab anda 15. aprillini mailiaadressil mobiilipank@swedbank.ee. Kõigi tagasisidet andnute vahel loosib pank välja iPadi.

Rakendus on kõigile tasuta ja see on kasutatav kõigis seadmetes (nutitelefonides ja tahvlites), mis kasutavad Androidi tarkvara alates verioonist 1.6.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.