fbpx Skype tegi õpetajatele ja õpilastele virtuaalse õpikeskkonna Skype in the Classroom | AM.ee

Skype tegi õpetajatele ja õpilastele virtuaalse õpikeskkonna Skype in the Classroom

Skype´i vahendusel on varemgi õpetajad kaugel asuva kooli õpilasi harinud, kui kohalikku õpetajat pole võtta. Skype tutvustas eile oma uut tasuta virtuaalset õpikeskkonda Skype in the classroom, mis pakub õpetajatele ja õpilastele nüüd võimalust ka ülemaailmselt omavahel suhelda ja vastastiku kogemusi vahetada - näiteks keelt, geograafiat ja kultuuri tundma õppida.

Skype’i õpikeskkond aitab õpetajatel leida partnerkoole ja –klasse, mõttekaaslasi ja külalisesinejaid, et muuta koolitunnid põnevamaks. Otsida ja jagada saab õppematerjale, avastada klassiruumist lahkumata Skype’i videokõne vahendusel uusi kultuure ning õppida võõrkeeli, muutes keele- ja geograafiatunnid vahetumaks.

Virtuaalne õpikeskkond Skype in the classroom on olnud testversioonis kättesaadav eelmise aasta detsembri lõpust. Täna on keskkonnaga liitunud üle 5800 õpetaja ligi sajast riigist. USA Missouri osariigi põhikooli õpetaja Kara Cornejo on Skype’i õpikeskkonna vahendusel erinevatest maailmanurkadest leidnud viis kooli, kellega igapäevaselt mõtteid vahetada. „Skype’i virtuaalne klassiruum on hämmastav abivahend leidmaks huvitavaid esinejaid, õpetajaid ja sõprusklasse, keda Skype’i vahendusel külla kutsuda,“ rääkis Cornejo.

„Skype on sihiks võtnud lihtsalt kasutatava tehnoloogia abil kaotada kõik inimestevahelist suhtlemist piiravad tõkked,“ ütles Skype’i juht Tony Bates. „Skype’i virtuaalse klassiruumi projekti väljatöötamise juures olid abiks inimesed, keda ühendab huvi ja kirg kasutada uusi tehnoloogiaid ja võimalusi ka koolis,“ lisas Bates.

Skype’i virtuaalset õpikeskkonda kasutama asudes tuleks õpetajatel teha alljärgnevat:

1. registreeruda kasutajaks education.skype.com leheküljel, kasutades selleks oma olemasolevat Skype’i kasutajanime;
2. luua õpilaste huvisid, asukohta ja vanust tutvustav profiil;
3. leida projekte, partnerõpetajaid ja muid võimalusi, mis sobivad vastavalt loodud kasutajaprofiilile.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.