fbpx Facebookis levib eksitav mobiilihelina teenuse reklaam | AM.ee

Facebookis levib eksitav mobiilihelina teenuse reklaam

Eesti mobiilioperaatorid hoiatavad, et Facebookis levib mobiilihelinate teenuse reklaam, mis tutvustab justkui operaatorite koostöös valminud teenust. Libateenus lubab ühte tasuta helinat, kuid tegelikult seob teenusega liitunu end nädalamaksuga teenusega, mis tahab igal nädalal võtta kasutaja arvelt 3,2 eurot. Mobiilioperaatorid selle teenusega seotud pole.

Facebookis on tänasest üleval Elisa, EMT ja Tele2 kliente eksitav reklaam, kus püütakse jätta muljet, et tegemist on operaatorite reklaamkampaaniaga ning kutsutakse kliente üles tellima oma mobiiltelefoni tasuta helin. „See teenus on kliente selgelt eksitav, sest reklaamitakse tasuta helinat, kuid liitudes saab klient endale polühelina perioodilise teenuse, mis maksab talle 3,20 eurot nädalas,“ ütles Elisa tootejuht Maksim Maškin.

Antud reklaam rikub selgelt Tarbijakaitseameti poolt koostatud, käesoleva aasta 15. märtsil avalikustatud „Mobiilsete perioodiliste sisuteenuste pakkumise juhendit“.

Elisa pöördus teenust vahendava Ericsson IPX poole nõudega, et eksitava sisuga reklaam viidaks kooskõlla Tarbijakaitseameti juhendiga või eemaldataks Facebookist. Ka EMT ja Tele2 on oma Facebooki lehel teatanud, et ei ole teenusega seotud ja soovitavad olla tähelepanelik.

Praeguseks on reklaam Facebookist eemaldatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.