EMT kattis 3,5G võrguga kogu oma leviala

EMT kattis esimese mobiilsideoperaatorina 3,5G võrguga kogu oma leviala Eestis, tuues kõikjale kiire mobiilse interneti. Linnapiirkondades pakutakse 3,5G internetti 2100 MHz sagedusel tehnoloogiaga, maapiirkondades aga laiema leviga UMTS900 tehnoloogiaga. Maakonnakeskustes loodab EMT selle aasta lõpuks valmis saada 4G levialad. 

„EMT on pidanud võrkude kiiret väljaehitamist oluliseks juba ettevõtte algusest peale,“ ütles EMT tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg. „Mobiilsideteenuse esmane eeldus on, et see oleks kliendile kättesaadav, mistõttu ongi EMT alati pingutanud, et uusimad tehnoloogiad jõuaksid klientideni võimalikult kiiresti.“

Maakondadesse 3,5G levialade rajamisel kasutab EMT 900 Mhz sagedusi (UMTS900 tehnoloogiat), tiheda asustusega linnades 2100 Mhz sagedusi. EMT 3,5G võrgus on võimalik kasutada vastava mobiiltelefoni või modemi olemasolul kuni 21,6 Mbit/s allalaadimiskiirust ja kuni 5,76 Mbit/s ülelaadimiskiirust pakkuvat mobiilset internetti. Keskmised saavutatavad kiirused sõltuvad kliendi kaugusest tugijaamast, võrgu koormusest, kasutatavast terminaalseadmest (modemist) jms asjaoludest.

EMT-l on Via Media poolt detsembris, veebruaris ja aprillis läbi viidud uuringu kohaselt kõige rahulolevamad mobiilse interneti kasutajad: arvutiga mobiilse interneti kasutajate hulgas läbiviidud küsitluse põhjal oldi kõige enam rahul EMT mobiilse interneti teenusega. Aprillis hindasid EMT teenust hindega hea ja väga hea 65% küsitlusele vastanutest. EMT on 47% turuosaga suurim mobiilsideteenuse pakkuja Eestis ja küsitluse põhjal ka suurim mobiilse interneti teenuse pakkuja.

EMT mobiilset internetti kasutab täna ca 25% kõikidest klientidest. Via Media poolt läbiviidud küsitluse andmetel oli 16% vastajatest, kes täna veel mobiilset internetti ei kasuta kindlad, et hakkavad seda kasutama lähima kuue kuu jooksul.

EMT klientide lemmiktegevused internetis on surfamine, foto- ja videoportaalide külastamine, P2P failijagamine, sotsiaalvõrgustikud, audiostriiming jms.

Foto: Kaido Einama

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.