fbpx Igal viiendal Eesti mobiilikasutajal on nutitelefon | AM.ee

Igal viiendal Eesti mobiilikasutajal on nutitelefon

Nagu selgub Baltimaades läbi viidud mobiilikasutajate uuringust, on nüüd igal viiendal mobiilikasutajal Eestis taskus nutitelefon.

Uuringu viis maikuus läbi Samsung Electronics ja küsitles igas riigis rohkem kui tuhandet inimest, et kaardistada nutitelefonide kasutajate eelistusi. Tulemuste kohaselt on kõige enam nutitelefonide kasutajaid Leedus - 28 protsenti, seejärel Eestis - 21 protsenti ning viimasel kohal on Läti 15 protsendiga.

Uuringu tulemuste põhjal on Eesti nutitelefoni kasutaja keskmisest suurema sissetulekuga ning vanem kui 25 eluaastat. 58 protsenti siinsetest nutitelefonide kasutajatest on naised.

Peamisteks põhjuseks, miks tavapärase mobiiltelefoni kasutajad endale nutitelefoni soetada ei soovi, on telefoni aku lühike kestvusaeg, rohmakas disain ning kõrge hind. Samas polnud tavaliste taskutelefonide kasutajad rahul oma telefoni ekraani kvaliteedi ning seadme piiratud võimalustega, mis takistavad uue tehnoloogia kasutamist.

76 protsenti küsitlusele vastanud eestlastest nutitelefoni kasutajatest peavad telefoni valikul samuti kõige olulisemaks aku vastupidavust. Ligi viiendik neist laeb oma telefoni akut iga päev. Nutitelefoni kasutajad pööravad uue telefoni ostmisel tähelepanu protsessori töökiirusele, andmesidekiirusele, operatsioonisüsteemile ja rakenduste valikule. Telefoni soetamisel on oluline ka selle disain - kasutajad eelistavad kompaktseid ja stiilse disainiga tooteid. Uuringu kohaselt ei langeta eestlased ostuotsust võrreldes lätlaste ja leedukatega mitte tootja brändi, vaid nutifoni funktsionaalsuse järgi. Lätis ja Leedus on tootja nimi telefoni valikul üks võtmeteguritest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.