fbpx Esimesel poolaastal tõusis nutitelefonide osakaal 41 protsendini | AM.ee

Esimesel poolaastal tõusis nutitelefonide osakaal 41 protsendini

USAs müüakse juba nutitelefone rohkem kui "tavalisi" telefone, Eestigi on teel samas suunas, selgub Elisa esimese poolaasta müügiülevaatest.

2011. aasta esimesel poolaastal moodustasid nutitelefonid Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonidest 41 protsenti.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on nutitelefonide müügikasvu taga nende taskukohasem hind ning võimalus kasutada soodsa hinnaga internetiteenust. „Tänaseks on nutitelefonide hinnad alanenud tasemeni 120 eurot, kuid teisel poolaastal võivad odavamate nutitelefonide hinnad langeda alla 100 euro."

Alla saja eurosed nutitelefonid on müügil juba näiteks Saksamaal. Arvutimaailm nägi eelmise aasta novembris ilma operaatorlepinguta odavaimaid nutitelefone Saturni elektroonikapoes Berliinis müügil näiteks hinnaga alates 69 eurost.

Nutitelefonide müügis on jõudsalt kasvanud Androidiga telefonide osakaal. 2009. aasta suvest Eesti turule jõudnud Androidiga telefonide turuosa müüdud nutitelefonidest oli Elisas 2011. aasta esimeses pooles tõusnud juba 63 protsendini. Teisel kohal on veel aasta alguses esikohal olnud Nokiates kasutatav Symbian 34,9 protsendiga. 

Kuid sellest hoolimata on Eesti Nokia-maa edasi. Nokia on küll kaotanud turuosa nutitelefonide segmendis, kuid äriklassi ja odavate telefonide müügis on Nokia jätkuvalt juhtival kohal.

Kõige populaarsemaks mobiiltelefoniks kerkis 2011. aasta esimeses pooles LG P500, mis võitis ka Arvutimaailma 2010. aasta suure äritelefonide testi. Teisel kohal oli Sony Ericsson X8 ja kolmandal Nokia 2730 Classic. Kogu androidtelefonide müügist oli suurima turuosaga 2011. aasta esimeses pooles tootjatest Sony Ericsson, teisele kohale jäi LG ning kolmas oli HTC.

Esimese kvartali lõpus ulatus keskmine mobiiltelefoni müügihind 95 euroni ning poolaasta lõpuks kasvas see 137 eurole. Põhjuseks on kallimate nutitelefonide suurem populaarsus.

Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonide TOP 10 on järgmine:

1. LG P500
2. Sony Ericsson X8
3. Nokia 2730 Classic
4. Samsung S5230 WiFi
5. Samsung C3300
6. Nokia 5230
7. Nokia C1-01
8. Sony Ericsson Yendo/Limpa
9. Nokia 2720 fold
10. Nokia C5

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.