fbpx Mobotixi kahe kaameraga valvesilm jälgib nii laia kui kitsast pilti | AM.ee

Mobotixi kahe kaameraga valvesilm jälgib nii laia kui kitsast pilti

Saksa valvekaamerate tootja Mobotix tõi välja oma uue mudeli, mis suviste eemalolekute ajal (ja talvel muidugi ka) võib valvesüsteemis osutuda kasulikuks abimeheks kahe sisemise kaameraga. Ilmastiku- ja põrutuskindel 6,2-megapiksline IP kaamera MOBOTIX D14 DualDome sisaldab kahte eraldi seadistatavat kaamerasilma, millest üks on lainurk- ja teine teleobjektiiviga.

Lainurk- ja teleläätsega varustatud kaamera aitab vaadelda nii tervikpilti panoraamina suurelt alalt kui ka näiteks samal ajal sisenejatest portreefotosid teha. Kaks 90-kraadist objektiivi võimaldavad salvestada 180 kraadi ulatuses, seega saab jälgida ka näiteks tervet parklat vaid ühe seinale paigaldatud kaamera abil.

Digitaalse sensori ümberlülitusfunktsioon lubab D14 kasutada nii öösel kui päeval, kuna kaamerat saab varustada kahe sensoriga - ühe värvilise ja ühe mustvalge (öö)sensoriga, kindlustades värvikvaliteedi päevasel ajal ning kõrge valgustundlikkuse öösiti.

D14 on varustatud, nagu valvekaamerad ikka, liikumisanduriga, mis lülitab sisse kas salvestusfunktsiooni või häiresignaali, saates teate e-posti aadressile või algatades VoIP kõne kahepoolseks suhtluseks. Sisseehitatud DVD-kirjutada talletab kuni 64 GB andmeid, võimaldades seega ilma arvuti abita mitme nädala materjali salvestada. Vajadusel saab muidugi välise võrguketta abil salvestusmahtu terabaitideni suurendada.

Kaamera ei vaja eraldi soojustust ega jahutust, mis on meie viimase aja karmide talvede ja troopiliste suvedega oluline omadus. See tagab madalamad paigaldus- ja ülalpidamiskulud. 4-vatine energiatarve tähendab, et süsteemi võib toita ka alternatiivse toitega näiteks kas päikesepaneelidelt või akudelt. Kaameral puuduvad liikuvad osad, pildisuurendus tehakse digitaalselt.

D14 juurde pakub Mobotix nüüd ka USB- ja MxBus-liideseid, see võimalus varasematel mudelitel puudus. Mikrofoni ja kõlareid toetab valik uusi audiofunktsioone, mis sisaldavad ka kajaeemaldust.

Kogu salvestamiseks ja taasesituseks vajalik tarkvara kuulub MOBOTIX D14 kaamera juurde ning on kättesaadav üle veebilehitseja. Tarkvara on tasuta.

Mobotixi seadistamine võib esmakordselt tunduda küll keerulisem, kui mõne muu turvakaamera seadistamine. Siin on üks näidisvideo, mismoodi Mobotixi kaamera võrgust üles leiab:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.