Transformerid on kohal - Asus EEE Pad Transformer esineb nii arvuti kui tahvlina

Asus EEE Pad Transformer võib arvutiasjanduses sama suure pöörde tuua kui kunagine EEE PC tulek. Transformer on nimelt kahest osast koosnev arvuti, mis kokkupanduna töötab nagu kerge ja õhuke minisüler (Android 3.1 "Honeycomb" operatsioonisüsteemiga) ning lahti võttes eraldub klaviatuurist õhuke puutetundlik ekraan, mis tegutseb iseseisvalt tahvelarvutina.

Üks oluline puudus võrreldes teiste EEE seeria arvutitega oli ceBITi ajal oletatav hind - vähemalt esialgu tundus see universaalne seade maksma hakkavat üsna palju. Praegu aga on Eesti e-poodides juba seade ettetellitavana müügil 400 euro eest, mis minisüleri kohta on küll palju, aga tahvli pluss minisüleri jaoks üsna OK. Huvitav on ka akude kombinatsioon - mõlemis osas on oma aku ja koos töötades pakuvad kaks akut kuni 16 tundi tööaega.

Toimetuses testimisel olev mudel EEE Pad Transformer TF101 näitas jõudlustestides muidugi paremaid tulemusi kui saadaolevad mobiiltelefonid - see on ka loomulik kahetuumalise NVIDIA Tegra 2 protsessori kohta. Ekraan on väga läikiv, eredas valguses peegeldab ebamugavalt, aga puutetundlikkus on väga hea.

Kontoritarkvarast leidub masinas Polaris Office, mis elementaarse kontoritarkvara vajaduse liikumisel oleva ärikasutaja jaoks rahuldab. Tasulistest paistab mõistlik olevat hankida QuickOffice Pro HD for Honeycomb. Tundus ahvatlev ka kaughaldusega lauaarvutit tahvlis emuleerida, aga paraku Androiditarkvara (nt teamviewer) ei oska aimatagi, et Androidiga seadmel võiks olla oma hiir ja nii tuleb kaughalduses hiirt sõrmega mööda ekraani edasi vedada.

Kõigest aga pikemalt-lähemalt juba augustinumbris. EEE Padi kontseptsioon igatahes tundub paljutõotav. Just sellised võiksid välja näha enamus kergeid minisülereid mõne aasta pärast.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.