Töised kõrvaklapid teravale kõrvale

(Arvutimaailm 5/11)

Skype´i sertifitseeritud müra summutava mikrofoniga kõrvaklapid Cresyn C511S sobivad lisaks Skype-kõnede vastuvõtule ka heaks muusikakuulamiseks.

Kõrvaklappide kohta veebiavarustest eriti mingit lisainfot ei leia, hulgifirma Mamear on need kätte saanud otse kuskilt Lõuna-Korea avarustest. Paraku saab neid kasutada vaid sülearvuti, lauaarvuti või suurema tahvelarvuti taga, millel on USB „host“ pesa. Traditsioonilisse 3,5 mm kõrvaklapipesasse ei sobi.

Süleri taha ühendades paigaldatakse vajalik Windowsi draiver ise ja paarikümne sekundi pärast asi töötab. Skype tunneb käigupealt uued klapid ära. Helistades peab aga arvestama, et klappe USB pesasse ühendades hakkavad need tööle alles 5-6 sekundi pärast, mitte kohe.

Juhtmel on küljes väike pult kõne vastuvõtunupuga ning küljel imepisike helivaljuse nupp, mis ajab asja ära. Peasanga pikkust saab reguleerida, samuti mikrofoni asetust. Kõrvaklapid võiks isegi natuke suuremad olla, et katta kogu kõrv, aga see väga ei häiri. Nii nagu ei sega väga ka veidi rohmakas sünteetilise materjali õmblus, mis pehmeid klapiääriseid koos hoiab. Loodetavasti ikka kestab kaua.

Kõne- ja helikvaliteet on Cresynil hea, treenimatu kõrv ei oskaks paremat tahtagi. Eks audiofiilid leiavad helikarakteristikutest ka asju, mis võiks olla paremad, aga töö- ja hobikuulaja jaoks on tegemist hea kvaliteediga kõrvaklappidega ja mikrofoniga.

ARVUTIMAAILM

 

TEHNILISED ANDMED
Kõrvaklapid-mikrofon Cresyn C511S

Hind: u 45 eurot
Kõlari läbimõõt: 38 mm
Sagedusdiapasoon: 20-20 000 Hz
Ühendus: USB

AM HINNE: 5- 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.