fbpx Eesti plaanib e-rahvaloenduse maailmarekordiga mööduda Lõuna-Koreast | AM.ee

Eesti plaanib e-rahvaloenduse maailmarekordiga mööduda Lõuna-Koreast

Faktum & Ariko augustis tehtud rahvaküsitluse järgi plaanib kaks kolmandikku Eesti elanikest algaval rahvaloendusel vastata interneti teel. Kui see tõesti nii juhtub, siis möödub Eesti Lõuna-Koreast, mis hoiab seni maailmarekordit e-loenduses: seal vastas rahvaloenduse küsimustele elektrooniliselt 40 protsenti elanikest.

Küsimusele „2011. aasta loendusel on võimalik valida, kas vastate rahvaloendajale või täidate ankeedi internetis ise. Kumba võimalust kavatsete kasutada?” vastas 66 protsenti, et täidab ankeedi ise internetis, 27 protsenti ootaks koju rahvaloendajat ja seitse protsenti ei osanud vastata.

Keskmisest enam eelistavad loendusküsimustiku internetis täita 15–34-aastased ja 35–54-aastased (vastavalt 80 ja 75 protsenti) ning kesk- ja kõrgharidusega inimesed (vastavalt 66 ja 78 protsenti).

Keskmisest rohkem eelistavad rahvaloendaja külastust 55–74-aastased (58 protsenti), madalama sissetulekuga (41 protsenti) ning alg- ja põhiharidusega inimesed (42 protsenti).

Igapäevastest internetikasutajatest eelistab e-loendusel osaleda 77 protsenti, rahvaloendajat ootab külla 16 protsenti igapäevaselt internetti kasutavatest inimestest. 

Rahvaloendus toimub 31. detsembrist 31. märtsini. Esimese kuu jooksul toimub elektrooniline rahvaloendus ehk e-loendus.

Illustratsioon: jannoon028 / FreeDigitalPhotos.net

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.