Teekonnaplaneerija jõuluvanale ja pakivedajatele

Praegu, kui jõuluvanad üritavad leida optimaalset teekonda iga kingisaajani ning firmad veavad klientidele omi kinke laiali, on tekkinud tõsine vajadus tarkvara järele, mis erinevad punktid linna peal ühendaks ühe optimaalse teekonnaga, et ei peaks edasi-tagasi niisama tühja sõitma. 

Muidugi ei taha infoajastu inimene kohe midagi ostma või alla laadima hakata - seda tehakse vaid siis, kui muud enam üle ei jää. Ja alati polegi põhjust. Online-teenuseid, mis teekonda arvutavad, on lausa palju.

Mapquest
http://www.mapquest.com/routeplanner
Pakub kuni 25 peatusega teekonnaarvutust, aga Eesti aadresse ei kipu see USA keskne tarkvarateenus tunnistama, sisesta kuidas tahad. Kas majanumber ees ja tänav järel või vastupidi - aadress on tundmatu.

Openstreetmap ja teised
http://www.yournavigation.org/
Ruutimisteenused ei kippunud Tallinnas töötama, kui üle ühe vahepunkti kaardile lisasid, samuti polnud osasid aadresse olemas. Kas keegi teab mõnda muud Openstreetmapil töötavat teekonnaplaneerijat?

Viamente
http://www.viamente.com/
Pakub kuni 10 vahepeatust tasuta, 100 vahepeatust kuni kolme autoga maksab aga näiteks 49 € kuus. Import Excelist, väljund GPS-failidena või online-kaardil. Kallivõitu.

Drivingrouteplanner
http://www.drivingrouteplanner.com
Mapquesti ja Google Mapsi abiga planeeritakse kuni 25 peatusega optimaalne teekond. Tallinna aadressidega on küll lünki, aga saab üsna hästi hakkama. Peatuste aega saab ükshaaval või kõigile korraga planeerida (keskmise ajaga), väljund pakutakse GPX-failina, kus asuvad soovitatud järjestuses teekonnapunktid. On küll tasuta ja töötab vähemalt Tallinnas üsna hästi, aga piiranguks on 25 kohta. Järgneva Optimapi järel vähemate vahepunktidega teekonna-arvutuseks hea, teisele kohale jääv lahendus.

Optimap
http://gebweb.net/optimap/
Optimap on tänase testi ilmselt parim tasuta planeerija – kuni 15 punkti lubatakse küll arvutada täpselt (sisestamine lihtne: aadressid saab sisestada üks igal uuel real, navigeerimine samasse kohta tagasi või jadana). Optimap töötab Google Mapsi põhjal ja algoritmina on kasutatud MIT-i litsentsiga avatud lähtekoodiga planeerijat. Üle 15 peatuskohaga aga ei garanteerita enam optimaalseimat trajektoori, aga siiski arvutab algoritm sellele võimalikult lähedase tulemuse. Tulemus antakse „toore“ koordinaadijadana või Tomtomi teekonnafailina. Lisaks kaart ja tekstilised instruktsioonid pööre-pöörde kaupa.

Route XL
http://www.routexl.com/
Route XL on ilusaim planeerija, moodsa ja lihtsa kasutajaliidesega. Väljastab tulemuse .itn-, .gpx- või .csv-formaadis koos kaardiga ja tekstilise pööre-pöörde juhendiga. Ekstrapakkumisena lubatakse kuni 100 peatusega teekond arvutada vaid kolme euro eest, muidu saab aga tasuta kuni 20 peatuskohaga planeerida. Tasulistest on see ilmselt parim valik siin testitutest, ja soodne ka.

Bing ja Trackroad
http://www.bing.com
http://www.trackroad.com
Bingi kaardimootori „Directionsi“ valik lubab kuni 15 vahepunkti, kuid see lahendus ei leia optimaalset läbimise järjekorda. Aitab aga Bingi „app“ Trackroad, kuhu saab käsitsi sisestada kuni kümme punkti tasuta. Aadressid saab importida ka Exceli tabelist, kuid ka vaid kuni 10 vahepunktiga teekonna tasuta, suuremad on juba raha eest. Aga raha ei küsita õnneks palju. vaid 4,5 dollarit ja arvutada saab kuni 30 teekonda kuni 1000 peatuspunktiga ja seda ühe nädala jooksul. Peaaegu muidu, kui ainult jõulude eel vaja. Mõned täpitähtedega aadressid aga tunnistati Bingi lahenduse poolt vigasteks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.