fbpx Tele2 vahetab Baltimaades välja kogu võrgu | AM.ee

Tele2 vahetab Baltimaades välja kogu võrgu

Tele2 vahetab kahe aasta jooksul Eestis ja Baltimaades välja kogu oma raadiovõrgu ja keskseadmed, sõlmides Nokia Siemens Networksiga ühe oma tegevusajaloo suurima tarnelepingu.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul arvestas ettevõte, et seoses 4G võrgu arendamisega on majanduslikult ja tehniliselt kõige mõistlikum vahetada välja kogu olemasolev võrk. Uus saab olema Baltimaade kõige moodsam.

“Uued jaamad on väiksemad, kolmandiku võrra energiasäästlikumad ning lihtsamini hooldatavad,” sõnas Ubartas ja lisas, et igasse Balti riiki paigaldatavad keskseadmed on piisavalt võimsad, et suudavad probleemide korral katta ka kogu teiste riikide side, mis tagab suurema töökindluse.

Mindaugas Ubartase sõnul sai ettevõtte seadmed suure mahu ja täpse ajastusega väga headel tingimustel.

Tugijaamade uuendamine algab kohe. Tallinnas ja Harjumaal vahetatakse jaamad välja aprillis. Töödega liigutakse edasi järk-järgult, et minimeerida võimalike tõrgete oht. Võrguvahetuse raames laiendab ettevõte mobiilse interneti võrgu ka nendesse saatejaamadesse, kust seni toimus vaid 2G ehk kõneedastus.

Kõik Tele2 Eesti ning ka Läti ja Leedu tugijaamad vahetatakse välja kahe aasta jooksul. Uued seadmed toetavad varasemaid tehnoloogiaid ja neid saab tarkvara uuendades kasutada ka tulevaste tehnoloogiate rakendamiseks.

Veebruaris ostis Tele2 Eesti Energialt 25 miljoni euroga üle-Eestilist fiiberoptilist võrgustikku haldava Televõrgu ASi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.