fbpx Soomes toodetud seade teeb televiisorist lihtsa arvuti | AM.ee

Soomes toodetud seade teeb televiisorist lihtsa arvuti

Väikese lisaseadme ja puldiga saab oma tavalisest isegi kineskoobiga telerist teha nutiteleri või lihtsa arvuti.

Elisa tõi koostöös Soome väikefirmaga Uniqoteq Eestis turule seadme, mis võimaldab internetti kasutada otse televiisorist üle HDMI või analoogvideo. Lahendust QSurf pakub Elisa ainsana Euroopas.

Elisa tootejuhi Kertu Kriiski sõnul on tegemist ainulaadse seadmega, millel on lisaks 3G WiFi ruuteri omadustele ka Smart TV võimekus. „See tähendab, et kui klient ühendab seadme oma televiisoriga, saab ta internetti kasutada ka teleris.“

Androidi operatsioonisüsteemil põhineva seadme kasutamine on lihtne ja see võimaldab lugeda ja saata e-kirju otse teleriekraanilt, suhelda sõpradega sotsiaalmeedias, vaadata koos sõprade ja perega pilte, videosid, filme või kuulata muusikat. 

Teleriga ühendataval seadmel on ka mälukaart ja mälukaardilugeja, mis tähendab, et pildid ja videod saab sinna lihtsalt telefonist või arvutist üle kanda ja salvestada. Seadmel on kaasas analoogjuhe (HDMI juhe tuleb eraldi juurde osta).

Uniqoteqi kommunikatsioonijuhi Johanna Liukkoneni sõnul erineb see tavalisest Smart TV-st selle poolest, et pakub täielikku interneti lehitsemise võimalust. Seade töötab nii uute HD- kui ka vanade kineskoopteleritega.

Internetiühenduse saab seadmes luua, kasutades Elisa mobiilset internetti. Eestikeelse Android 2.3.4 operatsioonisüsteemiga (ilma Google Play rakendustepoeta) seadmel on sisemine modem, millesse käib mobiilse andmeside SIM-kaart. Interneti kasutamiseks on QSurfil pult, mille ühel küljel on tavalise TV puldi konsool ning teisel küljel on täheklaviatuur koos väikese puuteplaadiga.

Soome väikefirma Uniqoteqi poolt välja töötatud seade on võitnud Red Dot Design Award 2012 tiitli ning Ameerika Ühendriikide tehnoloogiaajakiri Red Herring nimetas tootja Euroopa kõige lootustandvama kasvuga ettevõtteks.

QSurf WiFi ruuter on saadaval Elisa Kristiine esinduses Tallinnas ja Tartu Kaubamajas ning see maksab 150 eurot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.