fbpx Tele2 avab novembris oma LTE võrgu | AM.ee

Tele2 avab novembris oma LTE võrgu

Odavoperaator Tele2 plaanib novembris avada 4G ehk LTE võrguteenuse Tallinnas ja selle lähiümbruses.

Tele2 Eesti tehnoloogiadirektori Mart Nielseni sõnul käivitab Tele2 plaani kohaselt 150 4G saatejaama Tallinnas ja selle lähiümbruses novembris ning jätkab uute jaamade ehitamisega jooksvalt. “Tele2 tuleb 4G-ga turule teisena, sest võrguseadmed maksid alles aasta tagasi praegusega võrreldes kolm korda rohkem ja lühikese ootamisega säästsime miljoneid eurosid tavaklientide raha,” ütles Nielsen ja lisas, et Tele2 teenus hakkab kindlasti olema konkurendist odavam.

Seni on Eestis ainukesena pakkunud LTE võrguteenust klientidele EMT. Elisa esitles LTE tehnoloogial töötavat test-tugijaama 2010. aasta suvel, kuid pole veel vastavat teenust avanud.

Tele2 keskendub LTE võrguteenuse avamisega andmesideliiklusele ja multimeediaseadmetele. LTE toega mobiile on aga veel Eestis vaid üksikuid. "Uue võrguga toimivad mobiilid peaksid saavutama piisava usaldusväärsuse 2013. aastal," ütles Mart Nielsen.

Tele2 Eesti ostis aasta alguses Eesti Energialt üle-Eestilist fiiberoptilist võrku haldava Televõrgu ASi ning sõlmis Nokia Siemens Networksiga lepingu kogu oma raadiovõrgu väljavahetamiseks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.