fbpx Nühime ekraane nanolappidega: niiskust pole vaja, alkoholi ka mitte | AM.ee

Nühime ekraane nanolappidega: niiskust pole vaja, alkoholi ka mitte

Mobiili- ja tahvliekraanide puhastamisesk on olemas terve nutikosmeetika: purgikesed, pihustid, lapikesed ja pintslikesed. Aga kes hakkab selle kõige jaoks "mobiilikosmeetika" kotikest kaasas kandma? Oleks ju tüütu. AM.ee testis nanopindadega puhastajaid, mis mahuvad ka kõige pisemasse taskusse ja puhastavad ilma vedelike ja muude lisatarvikuteta. Tegemist on Carsoni nanolappidega, mis kinnitatud spetsiaalse mugava vutlari külge, mis tõmbab aktiivsöega rikastatud pinna turvaliselt vutlarisse ja ei määri taskut ega kotti.

Niiskuse asemel puhastavad nanolapid spetsiaalpinna ja sellele lisatud aktiivsöe osakestega. Räägitakse, et valge korpusega telefoni pidi esimese kasutuskorraga natuke määrima, kuid testis seda välja ei tulnud. Võimalik, et viga oli ka selles, et kõige esimesed paar korda sai musta korpusega telefoni ja tahvli peal proovitud.

Täielikku imet ei maksa siiski veel nanotehnoloogiast loota. Suurem mustus (näiteks söömast tulnud lastest, kui nad on tormanud käsi pesemata tahvlit katsuma) jääb esialgu pidama, aga tavaline kriminalistile huvi pakkuv ehe rasvane näpujälg on eemaldatav. Peale hingates ja siis veel aeglaselt nühkides puhastub aga ekraan pea täielikult. Tahvlil edasi-tagasi pühkides sai pildi üsna selgeks ja telefonil tuli põhjalikumalt üle käia ekraani nurgad, siis kadusid sõrmejäljed sealt samuti.

Ekraanil ei tohi olla ka kaitsekilet (kuigi testid on näidanud, et ka kaitsekile saab puhtaks ja midagi ei juhtu). 

Matid ekraanid ei sobi samuti.

Kuigi niiskust pole vaja, on nanolapp leplik selle suhtes, kui tõrksale mustusele peale hingata. Kerge niiskuse abiga saab nii suuremast sodist kergemini lahti.

Proovitud sai nii laia kui kitsamat puhastajat. Lai sobib rohkem tahvlile, kitsamaga on hea mobiile küürida.

Katsed näitasid, et aeglaselt pühkides puhastab tunduvalt paremini, kui kiiresti nühkides. Puhastajad on varustatud ka sangaga, et näiteks võtmehoidja küljes kaasas kanda.

Puhastab küll hästi, kuid nende puhastusvahendite juures on kaks küsimust: kui kaua nad kestavad (millal nanopind määrdub) ja kas suhteliselt kalli hinna eest tasub see mugavus ära? Vähemalt esialgu tunduvad need vedelikuvabad puhastajad küll head, ei kahjusta alkoholiga ekraanipindu ja on alati valmis kasutamiseks. 

HINNAD:
Puhastaja Ekraanile Carson, pakendis 2tk ja puhastaja Ekraanile Carson Jumbo - mõlemad 11,76 eurot tk (Mamear)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.