Küberturvalisuse kuul tutvustatakse Mobiil-ID võimalusi

Oktoober on Euroopa Liidus kuulutatud küberturvalisuse kuuks. NutiKaitse 2017 korraldab sel ajal Mobiil-ID teavituskampaania, sest nutiseadmetes on Mobiil-ID turvaline viis enda tuvastamiseks ja digiallkirja andmiseks.

“Kutsume kõiki nutiseadmete kasutajaid vahetama tavalise SIM-kaardi Mobiil-ID võimalusega SIM-kaardi vastu oma mobiilioperaatori juures. Nutiseadmete kasutuselevõtt on olnud kiires tõusujoones ja enamus nutiseadmete kasutajaid leiavad varem või hiljem tee rakenduste juurde, mis eeldavad isikutuvastamist või digiallkirja andmist,” märkis NutiKaitse 2017 koordinaator Kristi Kivilo. “Nutiseadmed on muutumas inimestele peamiseks digitaalseks vahendiks ning Mobiil-ID annab võimaluse Eesti e-teenuseid nutiseadmetes mugavalt ja turvaliselt kasutada,” lisas ta.

Mis on mobiil-ID?
Mobiil-ID on riiklikult tunnustatud digitaalne isikutunnistus, mis töötab nii tahvelarvutis, nutitelefonis kui ka arvutis ja kõnetelefonides. Nii nagu ID-kaardi abil, saab ka Mobiil-ID abil end elektroonilistes keskkondades tuvastada ja digiallkirju anda ning e-hääletada. Mobiil-ID kasutamine on kaitstud PIN-koodidega ning andmevahetus mobiiltelefoni ja e-teenuse keskkonna vahel toimub üle krüpteeritud lahenduse.

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt ostsid eestlased 2014. aasta esimese kuue kuuga 173 400 mobiiltelefoni ning hinnanguliselt on nendest 75% nutitelefonid. Tahvelarvuteid müüdi esimese seitsme kuuga 33 500.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.