fbpx Volditav ekraan - jälle? Äkki seekord päriselt? | AM.ee

Volditav ekraan - jälle? Äkki seekord päriselt?

AM-i kauaaegsed tehnoloogiatoimetajad mäletavad rulli- ja kokkukeeratavaid ekraane juba möödunud aastatuhande lõpust, küll esialgu kontseptsioontoodetena. Kuid CeBIT-il on aastast 2003-2004 juba alati olnud keegi, kes mõne LCD rulli on keeranud. Esimesed rullikeeratavad ekraanid olid mustvalged, midagi e-Inki tehnoloogia sarbast ja natuke rabedad ka.

Samsung aga lubab, et nüüd, mil kaarjad telefoniekraanid ja nõgusad televiisorid on igas poes sooduspakkumises, võib varsti hakata ka neid ise painutama.

Järgmise aasta alguses peaks esimene telefon-tahvel kokkumurtava ekraaniga välja tulema. Sammobile.com kirjutab, et uus telefon on pakseneva äärega, mille ümber on hea ekraani voltida, ilma et murdekoht liiga järsult murduks. Telefonil on Snapdragon 620 kiibistik ja teine, kangem mudel on Snapdragon 820-ga. Mälu on 3 GB, küljes on ka microSD kaardi pesa ja aku on mittevahetatav. Painduvate ekraanide patent on Samsungil juba ka pending ehk ootel.

Kokkuvolditava ekraaniga telefon võib lõpuks kuulutada uut ajastut ka tahvlitele - või õigemini nende veel tihedamat neeldumist mobiilidesse. Suured nuhvlid saavad niimoodi veel suurema kokkukäänatava ekraani, mis suuruselt on juba sama mis tahvlitel. Kui hästi ainult see murdekoht töötab ja kaua selline ekraan kestab, seda saame näha ilmselt juba alates järgmisest aastast.

Vaata ka kontseptsiooni 2008. aastast, milline oli sel ajal ettekujutus kokkumurtavast ekraanist:

Samsung on ka 2014. aastal teinud lõbusa kontseptsioonivideo kokkuvolditava ekraaniga nutitelefonist:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.