Beetadest väljatuleku päev

Täna väljusid beetaseisusest mitmed tähtsad rakendused, mida me oleme juba ammu kasutanud arvates, et need ongi juba valmis. Aga ei - tegelikult tootjad veel katsetasid kasutajate peal, kuidas töötab.

Beeta definitsioon ütleb, et see on n.ö valmistoote prototüüp, mis lastakse välja reaalsete kasutajate peal katsetamiseks reaalses tööolukorras, et kõrvaldada viimased vead. Alles siis, kui tundub, et suuri vigu enam kasutajad ei leia, lastakse välja "päris" versioon.

Välja tuli beetast näiteks VLC Payer, saades omale versiooni 1.0.0. Esimene "päris" versioon on saanud hulga veaparandusi ja lisaomadusi, kuid VLC pikaaegsed kasutajad kindlasti imestavad, et miks siis alles nüüd - VLC-d peetakse üheks stabiilseimaks videopleieriks üldse. Ju siis arvati, et veel pole õige aeg.

Teine suur beetaversioonidest väljatulija on suur Google ise. Beetast said küpseks näiteks Gmail, mis taas on ammu kasutajatel kasutusel kui üks täiesti normaalne valmis programm. Aga alles nüüd on ta lõplikult "väljas". Gmail oli beetas üle viie aasta.

Gmail, Google Calendar, Google Docs ja Google Talk - nii kodu- kui ärikasutajatele - on nüüd kõik vabanenud beeta sildist. Muide, 1,75 miljonit firmat kasutavad oma äris Google Appsi teenuseid.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.