Eesti esimene Androidtelefon Arvutimaailma laboris

Täna jõudis Eestisse esimene "ametlik" Android-telefon, kuid müügil veel seda kuskil ei ole. HTC Magic on siinmail selleks, et operaatoritele testida anda. Paariks päevaks õnnestus oma käpad sellele telefonile ka külge saada.

Valge HTC Magic pole välimuselt teab mis futuristlik, aga ka kole mitte. Valge, hõbedase randiga, kõrgläikelises plastikkestas mobiil pakub kuut nuppu esipaneelil ja mugavat trackballi ehk kuuliga juhitavat "hiirt". Nupud on mugavad ja telefoni kasutades on eriti mugav tagasiminekunupp, mis alati eelmisesse menüüsse viib.

Menüüd on väga kiired ja konkreetsed, ekraaniklaviatuur nii püstipidi kui laiupidi asendis mugavalt sõrmega tabatav, Androidi kasutusloogikaga peab aga harjuma, sest nagu ikka uue asjaga ei leia kohe kõike üles.

Telefoni arvutiga ühendades küsitakse nagu Linuxis ikka, kas mountida arvuti külge. USB mäluna saab Windows Vistaga arvuti telefoniga kohe tuttavaks. Sünkroniseerimisega on teised lood. Õnneks on telefonis PC Synci installifail, millega saab arvutisse kohmaka HTC Synci, mis oskab vaid Windows Contacts listi sünkroonida ja Outlookist ei tea midagi. See-eest pakub telefon välja, et ta võib otse Exchange´i serveriga kõik vajaliku ära sünkroonida või tõmmata kontaktid Google´ist.

Kuid unustame nüüd Windowsi, sest Google-telefon on ikkagi Google´i keskne. Peale WiFi seadistamist saab ju kõik oma Google´i kontaktid, kalendrid ja meilid probleemideta ära sünkida ja selleks Android loodud ongi.

Kerida on kontaktlisti mugav, töötab viipega kerimine ja servas on lapakas ülikiireks kerimiseks tähestiku kaupa (valid sobiva esitähe viibates ekraani servas). Oma arvuti Outlooki saab sünkroniseerida Google´i teenustega ja enam polegi vaja arvutiga otsesidet. Kõik asjad aetakse joonde üle veebi.

Mobiilsesse internetti see esimest korda eestisse sattunud mobil muidugi kohe ei läinud, kuid HTC lehel pakutud Elisa seaded mõjusid hästi. APN Name lahtrisse tuli panna internet ja toimis. WAPiga oli natuke keerulisem, aga hakkas ka tööle.

Veebibrauser on väga mugava kasutusliidesega, kiire ja täpne. Sõrmega saab kergelt linkidele pihta. Liigutab end kärmelt, kui sõrmega ekraanil sahmid. Lahe on suurendusfunktsioon: kui näitab kogu veebi ekraanil, siis saab suurenduskastiga mingi osa välja suurendada. No tõesti, esimestel hetkedel superhea brauser, vist parim, mis telefonidele tehtud.

Aga 3,5mm kõrvaklapipesa pole, jälle... HTC-le tüüpiliselt tuleb üle USB pesa tavalisi kõrvaklappe adapterite abil sobitada.

Mis veel? Street View Google Mapsis on väga mõnus just telefoniga reisil olles. Nt kolad turismilinnas, tahad teada, mis tänava nurga taga tuleb, kerid Street Viewsiga oma asukohast sobivas suunas ning piilud Street Viewi abil maja taha järgmisele tänavale.

Ja veel - Android Market on mõistlik ja lihtne kasutada, ei anna võrreldagi Ovi Storega. Rakendusi on Androidi poes ka nagu muda. Või noh, võiks alati muidugi rohkem olla, aga kõikmõeldavad asjad on esindatud. Reisivale inimesele paistis veel iseäranis palju valikut olema.

Alustuseks laadisin Magicusse näiteks Facebook Lite´i, LinkedIni, Hi MSNi, Skype Lite, Twit2Go, Weather Widgeti, Nav4Alli ja Voice Recorderi.

Kuna Android-telefonid on esialgu kinnistatud Google´i valitud operaatorite juurde, siis jääb üle loota, et mõni Eesti mobiilioperaator selle telefoni ka siin nüüd müüki võtab.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.