Inteli uued Nehalemid märgivad uue protsessoripõlvkonna algust

Inteli 17 uut serveriprotsessorit eesotsas uue Xeon 5500 seeriaga on Nehalemi mikroarhitektuuril ning parandavad arvutisüsteemi kiirust, efektiivsust ja kohanemisvõimet erinevate töötingimustega. Otse loomulikult optimeerivad ka energiakasutust, mis on viimasel ajal iga uue toote peaaegu kohustuslik omadus.

Xeon 5500 protsessorites on kasutatud Inteli Turbo Boosti, hüper-hargtöötluse ja virtualiseerimise tehnoloogiaid ning “power gating” lahendust, mis suurendavad serverite andmevahetuse kiirust ning muudavad süsteemi kohanemisvõimeliseks, lubades korraga töödelda nii suuri infohulki kui kasutada korraga erinevaid rakendusi.

Protsessorid optimeerivad süsteemi energiakulu vastavalt koormusele, mis tähendab väiksemaid elektriarveid.

Xeon 5500 seeria protsessoritel baseeruvad kohanemisvõimelised arvutivõrgud saavad olema abiks keeruliste simulatsioonide läbiviimisel ettevõtete arvutivõrkudes ja teadlaste uurimistöös. Võrreldes eelmiste protsessoritega on kasvanud kolm korda mälude kiirused.

Töökoormuse puudumisel lülituvad uued Xeon 5500 seeria protsessorid energia säästmiseks välja, tarbides ainult 10 W elektrienergiat, mis on 50% vähem kui eelmise põlvkonna protsessoritel. Integreeritud High-k tehnoloogia võimaldab ka protsessorituumadel autonoomselt sisse-välja lülituda, kui töös olevad protsessid ei vaja kõikide tuumade arvutusvõimsust.

Koos teiste protsessoritega toob Intel turule ka spetsiaalsed meediaprotsessorid L5518 ja L5508. Need on varustatud 3G, 4G, videostriimi ja holograafilise kommunikatsiooni toega. Protsessorid on sobilikud ATX standardist väiksematele seadmetele eraldi jahutusega ruumidesse. Näiteks multimeedia ja interneti, turva- või meditsiini valdkonna infotehnoloogilisse infrastruktuuri. L5518 tarbib taktisageduse 2,13 GHz juures 60W energiat ja L5508 töötab taktisagedusega 2,0 GHz, tarbides sealjuures 38W energiat. Mõlemal protsessorile laieneb 7-aastane garantii.

Xeon 5500 seeria protsessoritel põhinevate süsteemide turuletoomisest teatab Inteli hinnangul lähiajal üle 70 serveritootja üle maailma, teiste hulgas Dell, Cisco, Fujitsu Siemens, HP, IBM, Sun Microsystems jpt. Uuele protsessoriseeriale sobivaid lahendusi toetavad paljud tarkvaratootjad, sealhulgas Citrix, IBM, Microsoft, Novell, Oracle, Red Hat, SAP, Sun Microsystems ja VMware.

Täpsemat infot uute Intel Xeon serverite kohta leiab aadressilt www.intel.com/xeon.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.